Союзники «повільні», тому Роберт Габек хоче, щоб Україну відбудувала Німеччина – Politico

Поділитися
Союзники «повільні», тому Роберт Габек хоче, щоб Україну відбудувала Німеччина – Politico © EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE
Віце-канцлер Німеччини приїхав в Україну з делегацією бізнесменів

18 квітня до України приїхав віце-канцлер Німеччини Роберт Габек. Разом з делегацією керівників оборонної і енергетичної промисловості він прибув до Києва, прагнучи залучити промислових важковаговиків своєї країни до української економіки – від виробництва озброєнь до стійкості електромереж, повідомляє POLITICO із посиланням на свої джерела.

«В той час, як провідні німецькі збройові підрядники постачають системи озброєнь для війни України проти російського вторгнення, вони також готуються максимально використати те, що може стати великою бізнес-можливістю в майбутньому. Гроші можна буде заробити на відновленні України. Крім того, аналітики кажуть, що жива обстановка на полі бою може слугувати лабораторією для компаній-виробників озброєнь для випробування їхніх новітніх військових технологій», зазначає видання.

Розглядаючи інвестиційні можливості, які «переживуть війну з Росією», оборонна компанія Rheinmetall вже заявила, що планує розвивати виробничі потужності в Україні.

Офіс президента України

За словами Гунтрама Вольфа, старшого наукового співробітника брюссельського аналітичного центру Bruegel, створення заводів в Україні пропонує як швидкий ринок з низькими виробничими витратами і забезпеченим попитом, так і можливість протестувати технічні інновації.

«Що б ви там не виробляли, ви можете випробовувати і впроваджувати інновації, працюючи з місцевими військовими експертами над розробкою новітніх систем. Це справжній бізнес-кейс. Це як лабораторія», – сказав Вольф. 

Перед поїздкою до Києва Габек провів у березні круглий стіл з керівництвом компаній, метою якого було з'ясувати, як наростити оборонні виробничі потужності, щоб допомогти Україні. До складу делегації, яку Габек взяв з собою, входять представники збройових компаній Rheinmetall і Diehl, які мають поставити критично важливе обладнання, таке як система протиповітряної оборони IRIS-T, повідомило POLITICO джерело, знайоме з цією поїздкою. У візиті також беруть участь інші компанії – такі як FAE-Group і Quantum Systems, які постачають машини для розмінування і розвідувальні дрони.

Очікується, що протягом наступних кількох днів Габек та український уряд запустять кілька німецько-українських проектів промислової співпраці. До складу делегації також входять дві енергетичні компанії, завданням яких є забезпечення децентралізованого виробництва електроенергії за допомогою відновлюваних джерел енергії.

Джерело POLITICO вказало на розчарування Габека повільними темпами надання допомоги і виконання зобов'язань з боку союзників, що «спонукало його взяти справу в свої руки».

Нагадаємо, Габек відвідував Україну навесні 2023 року. Тоді він закликав запровадити санкції проти атомної промисловості РФ. 13 квітня Німеччина повідомила, що негайно передасть Україні ще один зенітно-ракетний комплекс Patriot для відбиття російських авіаударів. «Його передадуть на додаток до вже поставлених і запланованих систем протиповітряної оборони», заявили у Бундесвері. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі