Російські дипломати повідомили про вбивство у США прийомної дитини з України

Поділитися
Російські дипломати повідомили про вбивство у США прийомної дитини з України Росія стурбована проблемами з усиновленими сиротами у США
Посольство РФ у США дізналося про загибель 13-річного хлопчика, усиновленого в Донецьку. Півтора року тому його застрелив прийомний батько.

Розслідуючи випадки загибелі у США дітей, усиновлених у Росії, посольство РФ у Вашингтоні отримало сигнал про загибель ще однієї прийомної дитини. Як показала перевірка, він був усиновлений не в Росії, а в Україні - у Донецьку.

Як повідомили російські дипломати, вони повідомили про те, що трапилося, українським колегам і держдепартаменту США.

Загибла дитина не перебувала на обліку в російському консульстві, і відповідно справжні її ім'я і прізвище росіянам невідомі, передає ІТАР-ТАРС. У США його звали Ендрю Артур Батлер. На момент загибелі у червні 2011 року йому було 13 років.

Повідомляється, що трагедія сталася в містечку Хеджсвілл у штаті Західна Вірджинія. Прийомний батько підлітка Вільям Аллан Батлер вбив його пострілом в голову. Він сам розповів про це поліцейським, заявивши, що оборонявся.

Як стверджував Батлер-старший, якому тоді було 73 роки, він вирішив повчити прийомного сина поводженню зі зброєю, дав йому пістолет і вивів у двір. За його словами, він пішов встановлювати мішень і в цей час почув за спиною постріл. Вирішивши, що Ендрю намагався його застрелити, він розвернувся і вистрілив йому в голову.

Вбивцю судили, але він пішов на угоду зі слідством і в підсумку визнав себе винним лише у злочинній недбалості - на тій підставі, що дав заряджену зброю дитині. Його засудили до тюремного ув'язнення.

Про це стало відомо завдяки телефонному дзвінку в посольство одного з сусідів Батлера, який дізнався про проблеми з російськими дітьми у США і вирішив поділитися інформацією з диппредставництвом РФ, оскільки вважав, що загиблий хлопець теж був із Росії.

У родині Батлерів було ще двоє прийомних дітей. Поки не вдалося уточнити, чи був Ендрю Артур Батлер на консульському обліку в українському посольстві.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2012 року у відповідь на прийнятий США "акт Магнітського" Володимир Путін підписав так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє американцям усиновляти дітей з Росії. Він був названий на згадку про дворічного російського хлопчика, який загинув у США через недбалість прийомних батьків.

Закон викликав неоднозначну реакцію в російському суспільстві. Поправку про заборону на усиновлення критикували як представники громадськості, так і високопоставлені чиновники, зокрема глава МЗС РФ Сергій Лавров і міністр освіти Дмитро Ліванов.

Новий виток скандалу між РФ і США з приводу усиновлених дітей спровокувала смерть у січні в Техасі трирічної дитини з Росії Максима Кузьміна (усиновленого з того ж дитбудинку, що і Дмитро Яковлєв).

Передбачається, він був побитий прийомною матір'ю, яка довгий час годувала його сильними психотропними препаратами. За фактом вбивства Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу. А питання, пов'язані із загибеллю дитини, стане ключовим у ході переговорів наступного тижня глави МЗС РФ Сергія Лаврова з держсекретарем США Джоном Керрі. !zn

Читайте також:

Іноземцям дозволено усиновити не більше чверті українських сиріт

Україна готова до збільшення потоку іноземних усиновителів через заборону міжнародного усиновлення в Росії

Путін підписав "антимагнітський" "закон Діми Яковлєва"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі