Топ Новини

Порошенко запропонував реформувати Академію наук

3 березня в 18:58

Мільярди з державного бюджету неефективно використовуються в науці, заявив президент.

Петр Порошенко
Порошенко хоче провести ще одну реформу
Сайт президента України
Президент України Петро Порошенко пропонує реформувати українську науку і, зокрема, Національну академію наук.

"Я твердо переконаний, що українська наука потребує глибокого реформування. Ми повинні значно наблизити її до практики і реалій. Нам потрібно реформувати і систему Академії наук", - сказав Порошенко в Харкові на зустрічі з кращими учнями і студентами навчальних закладів області.

Президент підкреслив необхідність більш ефективного використання коштів, що виділяються на науку: "Ми повинні більш плідно використовувати гранти. З одного боку ми говоримо, що у нас наука дуже бідна, а з іншого - величезні мільярди коштів з державного бюджету йдуть і неефективно використовуються в науці... Ми повинні використовувати кращий світовий досвід, коли приватний сектор не буде спонсорувати науку, а замовляти дослідження та їх активно використовувати".

Він також зазначив, що крім удосконалення системи освіти і науки, держава має захистити молодих вчених і дітей від "шарлатанів від науки".

Читайте також: Співробітники Національної академії наук України привласнили понад 500 тисяч гривень

Як пишуть у своїй статті для ZN.UA Андрій Шевченко, Віталій Шадура, Ірина Єгорченко, олігархічній монополізованій економіці, з нерозвиненими малими та середніми підприємствами, владній бюрократії, що використовують державні потоки і ренту для свого збагачення, не потрібна ні наука, ні відкрита наука, ні відкриті інновації. "Такій економіці не потрібні і рівні права громадянського суспільства з владою, наукою та бізнесом, які мають бути впроваджені в моделі відкритих інновацій 2.0", - йдеться в статті "Чи є шанс відновити науковий потенціал України?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , DT.UA ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Oleg Smirnov 3 марта, 22:04 Хто такі "шарлатани від науки"? Бо для мене це люди з купленими дипломами та/або фальшивими дисертаціями та/або фальшивими науковими статтями - оці всі Кириленки, Ніколаєнки, Запорожани, Гриневичи, Гураки, Волосовці. І ті, хто фальсифікує рецензії на дисертації, керівники фальшивих дисертацій. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Володимир Марківський 3 марта, 21:04 Вмираючий президент НАНУ Б.Патон, 1918 року народження хоче забрати на той світ і українську НАН. Ця ходяча мумія сама вже не здатна нічого путнього зробити так і іншим в академії мішає. Єдине, що вони добре навчились робити, так це як чорна діра всмоктувати в себе державні, а вірніше наші гроші без віддачі. Якщо і Порошенко, як колись Кравчук, позадкує перед цим чучелом, то гріш ціна такому президенту в будний день. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...