Понад 90 тисяч українських випускників щорічно залишаються без роботи

28 березня 2013 в 21:06

Кожну дев'яту молоду людину, яка звернулася до служби зайнятості, довелося перенавчати нової професії.

Вакансии, работа, безработица
Після навчання десятки тисяч молодих людей не можуть знайти роботу за фахом

Щороку понад 90 тисяч випускників українських навчальних закладів звертаються в державну службу зайнятості через неможливість працевлаштуватися за набутою професією.

"Щорічно в державну службу зайнятості звертається від 5 до 7 відсотків випускників навчальних закладів. Це означає, що після закінчення навчання роботу не отримали 93 тисячі випускників", - розповіла заступник начальника відділу держцентру зайнятості Валентина Плачинда.

За її словами, серед них - 53 тис. випускників вищих навчальних закладів, 33,5 тис. - професійно-технічних закладів і 6,3 тис. - випускників загальноосвітніх шкіл.

Плачинда зазначила, що основною причиною безробіття серед молоді є неможливість працевлаштуватися за набутою професією.

При цьому значна кількість підприємств потребує кваліфікованих працівників - саме вони користуються найбільшим попитом на ринку праці. Потрібні високо досвічені программісти, юристи, бухгалтери, менеджери, інженери.

"Багато заявок надходить на професії електрозварників, швачок, слюсарів-ремонтників, кухарів. І завдання держави сприяти конкурентоспроможності випускників на ринку праці, у тому числі шляхом оволодіння сучасними професійними знаннями. Кожного дев'ятого випускника, який звернувся до державної служби зайнятості, потрібно було перенавчати нової професії або підвищити його кваліфікацію", - констатувала Плачинда.

Читайте також:

Індекс людського розвитку: в Україні скоротилися доходи і тривалість життя

Падіння економіки змусило українців замислитися про загрозу безробіття

Новий Трудовий кодекс продовжує робочий день з 8 до 12 годин

Половина випускників вузів вважають, що в Україні немає жодного гідного університету

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Олександр Глущенко 28 марта, 22:26 Проблема освіти в україні стоїть відколи вона існує незалежною. Влада не дієва, і їй не потрібні освідчені, молоді, і розумні люди, нове покоління яке замінить їх, вони хочуть максимально вкоренитися на своїх кріслах. Нажать, все-таки, але ми не за комунізму живем, де кожен молодий спеціаліст на вагу золота, і закінчивши вуз його цінять і поважають як деталь сильного суспільства. А не так як ставиться до молоді Табачніх , обзиваючи їх бидлом і т.д. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...