Топ Новини

"Плагіатором року" визнали Катерину Кириленко, "Посіпакою року" — Лілію Гриневич 8

12 грудня 2016 в 17:16

"Переможцями" у номінаціях стали ті, котрі здобули найбільшу підтримку наукової спільноти та групи "Дисергейт".

1Гриневич Лилия Гриневич1_1
Гриневич "перемогла" у номінації «Посіпака року»
Василь Артюшенко, DT.UA
Активісти антиплагіатної ініціативи "Дисергейт" та науково-освітня громадськість оприлюднили результати народного голосування за відзнаку "Академічна негідність року"

Ідея відзначити недостойних науковців визріла влітку у середовищі фізиків. Вона отримала підтримку наукової спільноти. Відбулося народне висунення кандидатів та народне голосування в Фейсбуці, а також членами групи "Дисергейт". "Переможцями" у номінаціях стали ті, котрі здобули найбільшу підтримку наукової спільноти та групи "Дисергейт" (у співвідношенні 50 на 50).

Вручення відзнак "Академічна негідність року" має стати першим кроком до очищення науково-освітнього простору України від плагіаторів, фальсифікаторів науки, псевдонауковців та чиновників-посіпак не доброчесності — розповіла Світлана Благодєтєлєва-Вовк, голова ради ГО ТРОН, координатор антиплагіатної ініціативи "Дисергейт". — Ми маємо зупинити численні крадіжки інтелектуальної власності, вал низькоякісних наукових публікацій, призначених для отримання наукових ступенів та вчених звань, захист дисертацій, що не містять наукової новизни, бо інакше — проект модернізації країни не відбудеться, оскільки в його основі лежить висока якість освіти і науки, відповідальність кожного члена перед спільнотою".

На номінацію"Плагіатор року" були висунені такі кандидати:

1. Катерина Кириленко — завідувач кафедри філософії КНУКіМ, докт. пед. наук, доцент, дружина віце-прем'єр-міністра України В'ячеслава Кириленка.

 2. Лілія Гриневич — міністр освіти і науки України, канд, пед. наук.

3. Руслан Гурак — голова Державної інспекції навчальних закладів, член НАЗЯВО, канд. юрид. наук.

 4. Станіслав Ніколаєнко — екс-міністр освіти і науки України, член-кореспондент НАПНУ, ректор НУБіП, докт. пед. наук, професор.

 5. Олександр Волосовець — член-кореспондент НАМН, завідувач кафедри педіатрії №2 НМУ імені О.О.Богомольця, член НАЗЯВО, докт. мед. наук, професор.

6. Володимир Пашков — екс-ректор ЗОІППО.

7. Родина Демченків (Володимир — батько та сини Сергій і Максим), а також Анжела Лященко і Хатуна Гурчіані — фігуранти "фабрики дисертацій".

Абсолютним переможцем у номінації "Плагіатор року" стала Катерина Кириленко. Як зазначила доктор філософських наук Тетяна Пархоменко, "кейс Катерини Кириленко став не просто зразковим прикладом системного плагіату, він став маркером руйнації державної вертикалі в управлінні освітою і наукою в Україні і моральної та/або професійної деградації людей, що задіяні в системі підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації, починаючи від редакторів наукових видань і рецензентів і завершуючи членами спеціалізованих вчених рад та опонентами".

Кандидатами на відзнаку "Фальсифікатор року" стали:

 1. Олександр Волосовець — член НАЗЯВО, член-кореспондент НАМНУ, д-р мед. наук, професор.
 2. Валерій Запорожан — академік НАМНУ, ректор ОНМУ, д-р мед. наук, професор.
 3. Вікторія Євдокимова — науковий співробітник ОНМУ, екс-д-р мед. наук.
 4. Едуард Глазков — в.о. завідувача кафедри ЛДМУ, д-р мед. наук, доцент.
 5. Михайло Кротевич — завідувач відділення Національного інституту раку, канд. мед. наук.
 6. Вікторія Ципко -завідувачка кафедри НТУ, д-р пед. наук, доцент.

Відзнаку за результатами голосування отримав Олександр Волосовець.

На номінацію "Псевдонауковець року" були висунені такі особи:

 1. Юрій Тесля — декан факультету КНУ ім. Т. Шевченка, д-р техн. наук, професор за псевдонаукову "Теорію несилового світу".
 2. Євген Мачуський — завідувач кафедри НТУУ "КПІ" ім. І. Сікорського, д-р техн. наук, професор за просування псевдонауки нумерології.
 3. Михайло Курик — д-р фіз.-мат. наук, професор, "структурувальник" води.
 4. Катерина Кириленко — завідувач кафедри філософії КНУКіМ, д-р пед. наук, доцент, за "винайдення" Лептонного "Бога".

Перемогу у цій номінації здобула Катерина Кириленко за еталонний приклад псевдонаукового тексту в її докторській дисертації, який одночасно є плагіатом.

На відзнаку "Токсичний ректор"  науково-освітянська спільнота висунула  вісім кандидатур. 

("Токсичний ректор" - це голова вишу, який діє протиправними методами для досягнення власних інтересів – владарювання, захоплення активів, розподіл доходів. Він здійснює негативний відбір кадрів за критерієм особистої лояльності на противагу талантам та інтелектуальним здобуткам. Токсичний ректор  створює навколо себе токсичну мережу з недоброчесних освітян і науковців, об'єднаних круговою порукою).

"Ми вирішили надати дві відзнаки у цій номінації, - прокоментувала С. Благодєтєлєва-Вовк. - Переможцями у номінації  стали:

за народним голосуванням   — Михайло Поплавський;

за голосуванням групи "Дисергейт" — Станіслав Ніколаєнко".

Остання номінація "Посіпака року" є надважливою для зміни підходів в управлінні. У цій  номінації "перемога" дісталася міністру освіти Лілії Гриневич.

"Очевидно, її внесок у підтримку плагіату, незважаючи на  правильні гарні  промови про академічну порядність, виявився найбільшим. У чому це проявилося? По-перше, у намаганні виправдати Катерину Кириленко — дружину свого безпосереднього керівника (а це конфлікт інтересів, корупція). Лілія Гриневич зробила все можливе, щоб зберегти плагіаторці науковий ступінь. Хоча на той час МОН мало повноваження для позбавлення наукового ступеня дружину віце-прем"єра, в тому числі за порушення процедури захисту. По-друге, з подання МОН до Кабміну (таємне, без інформування громадськості) була відмінена процедура позбавлення наукового ступеня, що практично руйнує систему атестації наукових кадрів", — вважає Ірина Єгорченко, кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту математики НАНУ.

Члени антиплагіатної ініціативи "Дисергейт" вважають, що номіновані та відзначені особи є верхівкою  айсбергу академічної не доброчесності  і закликають академічну спільноту до рішучих дій щодо виявлення, викриття та притягнення до відповідальності плагіаторів, фальсифікаторів, псевдонауковців, токсичних ректорів та чиновників-посіпак.

Довідка:

Захід організувала та провела ГО "Точка росту: освіта і наука", яка ставить за мету сприяти модернізації та євроінтеграції науково-освітнього простору України.  

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
8 коментарів
 • Евгений Гаев 13 декабря, 18:31 МОЛОДЦЫ! "Посіпака" означает "прихвостень". У чиновников "быть членом команды" -- это стиль, ментальность. А по-украински это называется просто ПОСІПАКА. Слава Украине! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • вячеслав мартынюк 12 декабря, 23:06 Михайло Кротевич — завідувач відділення Національного інституту раку, канд. мед. наук. Більше читайте тут: http://dt.ua/UKRAINE/plagiatorom-roku-viznali-katerinu-kirilenko-posipakoyu-roku-liliyu-grinevich-227265_.html считать победителем в номинации "плагиатор года" Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Svitlana Vovk 12 декабря, 20:14 До переліку кандидатів номінації «Токсичний ректор» ввійшли: 1. Михайло Поплавський – народний депутат України, президент КНУКіМ – він же тіньовий ректор. 2. Віктор Андрущенко – академік НАПНУ, ректор НПУ ім. М. Драгоманова – найбільшого педагогічного вишу країни. 3. Леонід Губерський – академік НАНУ, НАПНУ, ректор КНУ ім. Т. Шевченка. 4. Катерина Амосова – член-кореспондент НАМНУ, ректор НМУ ім. О. Богомольця. 5. Афанасій Ломакович – Ректор Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії. 6. Володимир Онищенко – ректор ПолНТУ ім. Ю. Кондратюка. 7. Микола Поляков – ректор ДНУ ім. О. Гончара. 8. Станіслав Ніколаєнко - ректор НУБіП.
  Svitlana Vovk 12 декабря, 20:20
  Номінанти на відзнаку "Посіпака року" 1. В'ячеслав Кириленко – Віце-прем’єр-міністр України, канд. філос. наук, за несумісні з обов'язками дії на користь дружини-плагіаторки. 2. Лілія Гриневич – міністерка освіти і науки України, канд. пед. наук, за захист від відповідальності за плагіат К. Кириленко. 3. Василь Кремень - Президент НАПНУ, академік НАНУ, д-р філос. наук, професор, за розширення НАПНУ шляхом включення плагіаторів. 4. Світлана Криштоф - заступник директора Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОН України, канд. пед. наук, за систематичні «помилки» на користь плагіаторів в МОНУ. 5. Сергій Вижва, член НАЗЯВО, академік АН ВШУ, докт. геол. наук, професор та Валерій Іванов, завідувач кафедри КНУ ім. Т. Шевченка, д-р філол. наук, професор - за сприяння фабриці дисертацій у КНУ ім. Т. Шевченка.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Іван Яровий 12 декабря, 18:23 Протестую! Світлана Благодєтєлєва-Вовк, чому Ви халтурите? Лептонного Бога Катерина Кириленко не винаходила. Оригінал - це Олена Щербина-Яковлєва, а Кириленко у неї цю ідею просто украла, що прекрасно показали фізики Дмитро Якубовський та Сергій Шарапов: http://life.pravda.com.ua/columns/2016/04/20/211240/view_print/
  Oleg Smirnov 12 декабря, 19:36
  По перше, там слово "винайдення" - в лапках, що має не тільки матиричний відтінок, а по-друге - далі написано "еталонний приклад псевдонаукового тексту в її докторській дисертації, який одночасно є плагіатом". Це й означає, що ідея "лептонного бога" була вкрадена. Протест відхиляється.
  Oleg Smirnov 12 декабря, 19:37
  Вибачте, "сатиричний відтінок"
  Іван Яровий 12 декабря, 22:30
  добре, переконали...
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...