Топ Новини

Після рекордного снігопаду Києву загрожує сильна повінь

25 березня 2013 в 16:16

Екологи попереджають, що танення що снігу в Києві може призвести до потужної повені, коли затопить половину Лівого берега і Поділ.

Мартовский снегопад в Киеве
Якщо сніг у Києві - близько 50 мільйонів тонн - розтане одночасно, виникнуть "труднощі"

Екологи попередили про можливість сильної повені у Києві після рекордного снігопаду у 20-х числах березня, коли сніг почне танути.

"Може бути потужна повінь, коли десь наприкінці квітня почне танути сніг. Затопить половину Лівого берега, Конча-Заспу, Поділ", - вважає директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Він припускає, що повені можна очікувати після 20 квітня.

"Зазвичай до кінця березня весь сніг танув, паводок був середній, в основному білоруський і російський. А тепер наприкінці березня випала місячна норма снігу. Тому буде об'єднання паводку російського, білоруського та українського. Такий потрійний удар. Наскільки я пам'ятаю, ніколи не випадала така кількість снігу, до того ж наприкінці березня", - пояснив еколог.

На його думку, "наслідки паводку можуть бути дуже серйозними". Зокрема, він допускає затоплення нижніх поверхів житлових будинків, знесення маєтків у Кончі-заспі.

Борейко нагадав, що у 1971 році рівень води в Дніпрі піднявся на 8 метрів, а в 1986 році - на 3 метри.

"В 1971 році вода дійшла до платформи "Гідропарку", цілі будинки пливли по Дніпру, весь Лівий берег був затоплений. Десь у 1986 році вода піднялася на 3 м. Була затоплена велика частина Гідропарку і Труханова острова. Людських жертв не було, але комарів - море", - зазначив еколог.

Тим часом керівництво столиці впевнене, що підтоплень від танення снігу на території Києва вдасться уникнути.

"Я сподіваюся, що у нас спрацюють системи, і при більш-менш нормальних умовах ми зможемо все це пропустити, тим більше, що це буде у нас під особливим контролем і ми мобілізуємо все, що є в місті, щоб не допустити підтоплення", - сказав голова КМДА Олександр Попов.

Втім, він визнав, що якщо весь сніг - а це близько 50 мільйонів тонн - розтане одночасно - за день-два, то "будуть труднощі". За словами Попова, танення снігу очікується вже цієї суботи, коли температура повітря підвищиться до +6.

КМДА доручив Головному управлінню Держслужби з надзвичайних ситуацій у Києві підготувати карту місць, де у разі танення снігу можуть виникнути небезпечні підтоплення, і організувати вивезення снігу із цих місць у першу чергу.

Нагадаємо, снігопад 22-23 березня у Києві виявився рекордним. Такої кількості снігу не було навіть взимку за весь період метеорологічних спостережень - з 1881 року. За добу випало 50 мм снігу.

У столиці була введена надзвичайна ситуація. Очищення київських вулиць станом на понеділок, 26 березня, триває, проте умови залишаються складними, на багатьох дільницях знову виникли затори.

Потепління в Україні очікується через тиждень.

Читайте також:

Попов визнав провину київської влади в транспортному колапсі

Азаров оцінив на "трієчку" боротьбу зі снігом у Києві

Циклон залишив територію України, рекордних снігопадів більше не очікується

Азаров закликав українців не скиглити, а брати в руки лопати і прибирати сніг

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...