Після обшуків СБУ у Генштабі очікуються кадрові перестановки 8

22 жовтня 2013 в 16:35

Посади може позбутися перший заступник голови Генштабу Ігор Кабаненко і ще кілька високопоставлених генералів.

Игорь Кабаненко
Ігоря Кабаненка позбавлено доступу до держтаємниці

Служба безпеки позбавила допуску до держтаємниці першого заступника начальника Генштабу Збройних сил України адмірала Ігоря Кабаненка. Про це ZN.UA повідомило джерело у СБУ.

Цей крок став наслідком обшуків, проведених СБУ у кінці вересня у кабінетах перших осіб Генштабу, чого не було за всі роки існування українських Збройних сил. У списку генералітету, який потрапив під приціл СБУ, виявилися начальники, які не мають особливих повноважень у розподілі фінансових потоків, але відповідальні за хід бойової підготовки та стан боєготовності армії та флоту.

За відомостями з Генерального штабу, обшуки у кабінетах високопоставлених військовослужбовців виявили копії таємних  документів. Подібна ситуація вимагає розпочати кримінальне провадження за фактом розголошення державної таємниці для з'ясування для кого і з якою метою ці військовослужбовці збирали таємні відомості.

За даними джерела, допуску до держтаємниці буде найближчим часом позбавлено заступника начальника Генштабу генерала-лейтенанта Юрія Думанського та начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу генерала-лейтенанта Валерія Аскарова.

Відповідно, вони не зможуть займати посади і їх буде звільнено або переведено на посади, які не передбачають допуску до державної таємниці.

Джерело у Міноборони повідомляє, що прийдешнє звільнення Кабаненка і гучний скандал з отриманням ним 5 квартир передують кадровим змінам у самому Міноборони.

Читайте також:

СБУ у супроводі групи "Альфа" провела вилучення документів в "Укрспецекспорті"

Україна за рівнем контролю за "оборонкою" показала "помірні" корупційні ризики

Реформа армії зведе її функції до мінімуму

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
8 коментарів
 • nerida 28 февраля, 00:43 • Житло Д. Табачника – містифікація чи дійсно сатанинське кубло? Недавно, активісти євро майдану ввійшли у будинок міністра освіти Д. Табачника. Ми пам’ятаємо розкішні апартаменти Януковича, Пшонки, Захарченка..., та цим вже нікого не здивуєш, а щодо Табачника, то так, по-перше згідно слів очевидця М. - прізвище не називаємо із об’єктивних причин, : "У будинок потрапити ми одразу не змогли, там відстрілювалася охорона близько два дні, а потім, як на диво увійшли.., нам відкрив старий сторож. Окрім нього у будинку було ще дві бабки, досить специфічної зовнішності. І, що стіни потріскані, упавша розбита люстра, усе нагадує якусь комп’ютерну гру..." Дивно, активіст самооборони і нардеп від партії "УДАР" Олег Гінка, теж говорить про жах від побаченого: "Коли ми зайшли, то на нас упали вінки і зазвучала похоронна музика, та це ще не все повсюди були розкидані ляльки з виколотими очима, нагадує культ вуду". Окрім цього ніяких цінностей і грошей у будинку не було. А, на дубовому столі Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • ZVDT-2005 31 октября, 15:04 По-перше, гадаю стосовно "обшуків" в кабінетах ГШ ЗСУ журналісти погарячкували. Не було їх. Це процедура процесуальна. А може стосовно когось з "посадовців" ГШ відкрите процесуальне провадження? По-друге, відповідно до статті 4.11.15 ЗВДТ-2005 "Відомості за сукупністю всіх показників про планування, організацію запровадження заходів, фактичний стан, наявність недоліків в організації охорони державної таємниці в цілому щодо конкретного суб'єкта режимно-секретної діяльності, володіння якими дає змогу зацікавленій стороні ініціювати витік державної таємниці" - ці відомості становлять державну таємницю. По-третє, виникає певне запитання: хто припустився витоку такої інформації? ГШ? СБУ? Як це стало відомо журналістові ZN? Та останнє, але не менш значюще - чому ГПУ не зацікавилася кількома (в Євпаторії, Севастополі, Києві 1+1)приватизованими безкоштовно квартирами? (за інформацією телеканала "1+1"). А "джерело" інформації, про яке йдеться у статті, Департаменту СБУ треба шукати чимдуж. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Гость 777 24 октября, 11:41 А как насчет 5 квартир у Кабаненка! Это плевок многим бесквартирным офицерам! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Полкан 23 октября, 04:55 Большинство местных "секретов" секретны только в Украине. Их легко можно найти во многих зарубежных источниках. Например, коммпакт-диск по военным делам Украины (включая размеры генеральских взяток и УкрСпецЭкспорта) - можно заказать по Интернету в известной английской компании Janes по цене 1.5-2 тыс. баксов/диск (в зависимости от содержания и года). Там же всё вооружение, в т.ч. "разрабатываемое". Сотрудники Генштаба ещё со времён Кравчука и Кучмы получают авторские гонорары за подготовку таких материалов для иностранцев. (Кстати, то же самое в Москве - там точно такая же система.). Естественно для сохранения гонораров секретят от других любой чих. Разве можно допустить чтобы какой-нибудь шустрый прапор получил гонорар енерала? Рузумеется, СБУ-люди конкурируют с ГШ-людьми за гонорары и "бьют их их же шваброй", т.е. той же псевдосекретностью. Цирк дошел до того, что иностранцы публикуют в Википедии фотографии украинских "секретов" в качестве иллюстраций этой войны идиотов. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Савчук Тарас 22 октября, 20:04 Переглянув фейсбук Кабаненка - нормальна україномовна сторінка. Ніякого шикування як в чинуш і суддів, стримана і звичайна. Схоже його хтось замовив.
  Савчук Тарас 22 октября, 20:14
  Можливо причиною є недовіра Кабаненка до російського флоту в Криму і готовність його захищати українські інтереси про що можна зробити висновок з недавньої історії: "Украина и Россия едва не начали войну за буй".
  Retired 23 октября, 08:44
  Знайомий з цим паном особисто. Ніякий він не україномовний, у вільному спілкуванні розмовляє російською. І з флотом РФ його пов`язують тісні відносини. Але згоден - дуже схоже, що хтось хоче зайняти його місце.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Савчук Тарас 22 октября, 19:47 Не зрозуміло хто з ким воює чи агент Кремля у СБУ з українською армією чи навпаки. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...