Пінчук першим з українських олігархів пожертвував половину статку на благодійність

19 лютого 2013 в 15:39

До ініціативи Білла Гейтса віддати половину свого статку на благодійність вже приєдналися більше ста мільярдерів. Віктор Пінчук першим серед українських олігархів "відчув відповідальність".

Pinchuk.jpg
Віктор Пінчук першим серед українських олігархів "відчув відповідальність"
YES © 2012. Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий

Український бізнесмен і меценат Віктор Пінчук взяв зобов'язання інвестувати половину чи більше свого статку за життя або після нього в благодійні проекти, приєднавшись до Giving Pledge (Клятва дарування) - філантропічної ініціативи, заснованої Біллом Гейтсом і Ворреном Баффетом у 2010 році, повідомляє прес-служба Фонду Віктора Пінчука.

"Ми дуже раді, що Віктор Пінчук вирішив приєднатися до Giving Pledge... і ми вітаємо його прагнення, оскільки Giving Pledge об'єднує людей для обміну ідеями про те, як зробити внесок у розвиток суспільства більш ефективним і розумним", - відзначив Білл Гейтс.

Коментуючи своє рішення, Віктор Пінчук відзначив: "Я відчуваю особливу відповідальність перед своєю країною і суспільством. Пострадянська трансформація пройшла дуже болісно для України та інших країн регіону. Деякі з нас використовували можливості, щоб заробити свої статки. Сьогодні прийшов час вкладати в благодійність, щоб якомога більше громадян змогли отримати користь від цих інвестицій".

Giving The Pledge (клятва дарування) є ініціативою надихнути найзаможніших людей і їхні сім'ї пожертвувати більшу частину своїх статків на філантропічні проекти або благодійні організації на вибір. Ініціатива налічує 105 учасників віком від 28 до 97 років. Учасники представляють 9 країн світу. Ті, хто приєднався до ініціативи, зобов'язуються інвестувати в широкий спектр проектів, у тому числі освіту, охорону здоров'я, медичні дослідження, соціальні послуги, довкілля тощо. Учасники на різних етапах благодійності - деякі вже віддали більшу частину свого статку, інші тільки почали віддавати. Всі вони дали зобов'язання віддати половину свого статку, а понад 30 учасників заявили про пожертвування більше половини свого багатства у своїх офіційних листах - "клятвах дарування".

Повний список тих, хто підписав "клятву", а також особисті листи, в яких багато хто викладає у загальних рисах свої зобов'язання, можна подивитися на www.givingpledge.org.

Читайте також:

Гейтс пожертвує на боротьбу зі СНІДом 750 млн доларів

У рейтингу мільярдерів Ахметов піднявся на 26 місце, випередивши всіх росіян

Список найбагатших американців знову очолив Білл Гейтс

Третій у списку світових багатіїв Уоррен Баффет хворий на рак

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
4 коментаря
  • Lex 2 марта, 10:13 Про его благотворительность даже видеоклип сняли. youtube.com/watch?v=2_2D60NByDU Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Lex 2 марта, 10:08 Деятельность этого филантропа на поприще коррупции центральной власти, ограбления народа и разрушения половой морали благотворила уже не один миллион женщин на проституцию и абортарии. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Света 19 февраля, 23:37 Ну, правильно! В наибеднейшей в Европе за 2013г. Украине (за нами Болгария бедная), а самый обогатившийся - Ахметов! Совесть бы имели и он и те головы, что ему помогают ! Народ довели до нищеты, в 30-40лет здоровья уже нет, продолж. жизни 60-70лет (а в США - более 90 лет), смертность самая высокая в Европе! Платите прогрессивные налоги, занимайтесь благотворительностью, как раз время! Будьте благодарны духовнейшему народу, который с вами еще не одичал, и как-то еще терпит вас! Сделайте хоть половину доброго! Прости, Господи, всех нас! Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Миколай 19 февраля, 21:09 Ну что тут скажешь,молодец Пинчук,давно бы так.Хорошо бы остальные олигархи последовали бы за ним Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...