Топ Новини

Патріарх Кирило відмовився святкувати Хрещення Русі поряд із Філаретом

6 березня 2013 в 09:08

Глава РПЦ збирається в Україну на святкування 1025-річчя Хрещення Русі, але "однозначно не буде присутнім там, де з'явиться так званий патріарх Філарет".

Патриарх Кирилл
Кирило не знайде собі місця поруч із Філаретом
rus-chat.de

Попередньою датою святкування 1025-річчя Хрещення Русі призначено 26 липня. На урочистості планує прибути глава Російської православної церкви патріарх Кирило (Гундяєв), але він відмовляється бути там, де перебуватиме голова Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко).

"Для патріарха Кирила стало доброю традицією приїжджати до Києва у дні, коли церква відзначає Хрещення Русі. Не має наміру він відмовлятися від своїх планів і в цьому році. Але він однозначно не буде присутнім там, де з'явиться так званий патріарх Філарет", - заявив виданню "Коммерсант-Украина" секретар відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ з міжправославних відносин протоієрей Ігор Якимчук.

Зокрема, мова йде про офіційний захід. Планується, що 26 липня в Києві у палаці "Україна" відбудеться церемонія за участю президента Віктора Януковича. На ній має бути і патріарх Філарет, який входить в оргкомітет з підготовки святкування річниці Хрещення Русі.

Представники УПЦ КП до позиції РПЦ поставилися з подивом.

"Патріарх Кирило тут гість, і дивно, що гість диктує свої правила і обирає, з ким йому зустрічатися, якщо йдеться про державні заходи", - вважає секретар Священного синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

За його словами, патріарх Філарет готовий бути присутнім на заходах за участю предстоятеля РПЦ.

"Для глави УПЦ КП це не проблема, враховуючи, що патріарх Філарет був одним з тих, хто висвячував в єпископи майбутнього патріарха Кирила", - зазначив архієпископ.

Зазначимо, що поки точно невідомо, чи братиме участь у церемонії патріарх Філарет. Наприклад, він не брав участі в державних урочистостях з нагоди 1020-річчя Хрещення Русі.

Однак перед формуванням оргкомітету (в який увійшли представники всіх українських православних церков, а також Української греко-католицької і римсько-католицької церков) глава УПЦ КП заявив, що святкування 1025-річчя Хрещення Русі без участі Київського патріархату "може внести розкол в українське суспільство".

Читайте також:

Путін чекає запрошення в Україну на святкування 1025-річчя Хрещення Русі

Київський патріархат буде боротися за свою автокефалію на Всесвітньому соборі

До 1025-річчя хрещення Русі в Києві закладуть храм з діорамою і купальнями

Патріарх Філарет запевнив, що росіяни хочуть перенести столицю до Києва, оскільки Москва вже стала містом мусульман

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
3 коментаря
  • Володимир Володимирович 7 марта, 07:50 Бог,є любов,то велике щастя,Бог Є любов,він любить всіх нас........Слова з Псалма. Наглість ніколи небула плодом ДУХУ святого.Цікаво,хто тут наглий??Хто і якому народові зчиняє соблазн,що є ГРІХ великий. НЕЕЕЕпоВААААга до КозакаААААА. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • хома 6 марта, 13:19 Патріарха Кіріла оголосити персоною нон ґрата, і заборонити роз’їзди Україною, як по своїй вотчині; Він ще Сибір не освоїв. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Кфоб 6 марта, 13:09 І я вважаю, що цьому КДБшному служаці Філарету треба з України їхати. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...