Новий Трудовий кодекс продовжує робочий день з 8 до 12 годин 6

26 січня 2013 в 10:59

Проект Трудового кодексу не погоджували з громадськими організаціями, не було проведено жодного публічного обговорення, презентації або дискусії. Проект так і не представили на розгляд Міжнародної організації праці. Попри це, він вже готовий до другого читання.

11_rabota_trud_rabochiy.jpg
Проект Трудового кодексу вже охрестили кодексом поневолення
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Проект нового Трудового кодексу України, який уже пройшов перше читання і направлений на затвердження в 2013 році, передбачає низку нововведень, що ігнорують право людини не тільки на відпочинок, але і на охорону здоров'я.

Найбільше експертів обурили норми про збільшення тривалості робочого дня з 8 до 12 годин і скорочення часу на відпочинок між змінами до 12 годин.

"Стаття 143 МКУ дозволяє встановити фактично необмежену тривалість робочого дня і тижня. Найбільше дискусій у наукових колах викликав теза про збільшення робочого часу з нинішніх 40 годин в тиждень до 48", - розповів в інтерв'ю ZN.UA директор Інституту праці НАМН України, академік Юрій Кундієв.

"Робочий день у будь-якій компанії може бути продовжений до 12 годин, а "за наявності достатніх підстав" - і більше. Зловживання можуть бути спровоковані тим, що вичерпний перелік таких підстав не надається", - зазначив учений.

Єдина "поступка" від законодавців полягає в тому, що продовження робочого дня можливе тільки за письмовою згодою того, хто працює. Але, на думку фахівців, це просто "фількіна грамота".

"Нехай спробує не погодитися! В умовах безробіття таке уточнення сприймається як насмішка", - обурений Кундієв.

Наукові експерти переконані, що ці статті законопроекту несуть пряму загрозу здоров'ю людей. Ще засновник російської школи фізіологів Іван Сєченов звернув увагу на те, що оптимальне співвідношення в циклі "робота-відпочинок" природою закладене в роботі серця людини.

"Тривалість систоли і діастоли зазвичай мають співвідношення 1:2. При такому ритмі серце працює практично без перевтоми протягом всього життя людини. Це співвідношення, апроксимоване на 24-часовий цикл життя, дає підстави вважати фізіологічно обґрунтованою саме восьмигодинну тривалість робочого часу протягом доби. Таким чином, восьмигодинний робочий день став основною вимогою у відстоюванні прав працівників", - пояснив Кундієв.

Експерти, правозахисники, профспілкові діячі стверджують, що проект Трудового кодексу не погоджували з громадськими організаціями, не було проведено жодного публічного обговорення, презентації або дискусії. Проект так і не представили на розгляд Міжнародної організації праці. Незважаючи на це, він вже готовий до другого читання.

Докладніше читайте в статті Ольги Скрипник "Кодекс для поневолення" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Азаров твердо заявив, що 6-денного робочого тижня в Україні не буде

Профспілки вимагають скоротити робочий тиждень в Україні до 35 годин

Мінфін запропонував замінити податок на нерухомість податком на розкіш

Силовики отримали право таємно проникати в житло будь-якого українця

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
6 коментарів
  • Рексі 18 февраля, 14:12 А де посилання на кодекс, чи автор думає, що я маю вірити його напівбезглуздим умовиводам. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • характерник 5 февраля, 15:05 Ну що панове регіонали хочете Лівію ви іі отримаете Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • KryveOzero 27 января, 15:34 Ну згідно парадигми монголо-татарсько-дАнецкої орди раби повинні пахать за миску супу. але рабська праця абсолютно непродуктивна, 70 літ совітського режиму живий на те приклад. взяти хоча-б автопром - не створено жодного автомобіля, конкурентного на світових ринках. саме через рабсько-безоплатну працю. не створено жодного телевізора, а ті що були і то були в дефіциті.... мдяяяяяя, є над чим подумать, панове-братове. Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці.... Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • KryveOzero 27 января, 15:32 Ну згідно парадигми монголо-татарсько-дАнецкої орди раби повинні пахать за миску супу. але рабська праця абсолютно непродуктивна, 70 літ совітського режиму живий на те приклад. взяти хоча-б автопром - не створено жодного автомобіля, конкурентного на світових ринках. саме через рабсько-безоплатну працю. не створено жодного телевізора, а ті що були і то були в дефіциті.... мдяяяяяя, є над чим подумать, панове-братове. Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці.... Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • citizen 26 января, 12:06 Почему сразу не написать, кто предлагает ввести такой закон? Чтоб люди знали, кто главный их опекун!!! Так вот, для тех, кто поленился об этом написать, сообщаю: АВТОРЫ нового Трудового Кодекса - РЕГИОНАЛЫ Василий Хара, Александр Стоян и Ярослав Сухой. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Полтавець 26 января, 11:34 Походу нас хочуть зробити рабами за мізенрі копійки 1100 грн та високі ціни Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...