На референдумі дві третини українців проголосують за вступ до ЄС

Поділитися
На референдумі дві третини українців проголосують за вступ до ЄС На референдумі про вступ до ЄС переконливо переможуть прихильники євроінтеграції © Facebook/Donald Tusk
Ставлення жителів України до питання вступу України до ЄС протягом останнього року лишається незмінним.

Якби референдум з питання вступу Україні до Європейського Союзу проводився у лютому 2017 року, 49% жителів України проголосували б за вступ України до ЄС, 28% - проти, і решта 23% - не визначилися, або не брали би участі у голосуванні, свідчать дані опитування КМІС.

Якби ті, хто не визначився, як голосувати, як зазвичай, не прийшли б на референдум щодо вступу до ЄС, участь у голосуванні взяли би близько 77% усіх, хто має право голосувати та проживає на неокупованій території, і подані голоси розподілилися б таким чином: за вступ до ЄС - 64% голосів, проти - 36%.

Як і раніше, ставлення до питання вступу України до ЄС суттєво відрізняється залежно від регіону: найбільшою мірою вступ до ЄС підтримують жителі західних областей (готові проголосувати за вступ до ЄС 75%), найменше – у східних (за вступ до ЄС - 16%). У центральних областях за вступ України до ЄС готові проголосувати 49%, на півдні України – 37%.

КМІС

Як зазначають соціологи готовність жителів України проголосувати за вступ до ЄС протягом часу, що минув після анексії Криму та початку війни на Сході, лишається відносно сталою: попри деякі коливання, частка тих, хто готовий проголосувати за вступ України до ЄС, лишається близько 50%.

КМІС

Київський міжнародний інститут соціології провів власне опитування громадської думки з 10 по 19 лютого 2017 року серед 2040 респондентів в усіх областях України, окрім окупованих територій.

Нагадаємо, що за даними опитування Центру Разумкова і фонду "Демократичні ініціативи", більшість (58%) громадян віддають перевагу вступу України в ЄС і лише кожен десятий (11%) вважає, що Україна повинна приєднатися до Євразійського економічного союзу (в минулому – Митний союз), який об'єднує п'ять пострадянських країн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі