Топ Новини

МОЗ закриє маленькі пологові будинки "на 10 ліжок"

5 квітня 2013 в 14:57

Богатирьова заявила, що "завдання закривати за будь-яку ціну" немає, але в малопотужних пологових будинках низька кваліфікація лікарів, а лікарні з 10-15 ліжками треба переробити у денний стаціонар.

В Україні закриваються малопотужні пологові відділення на 10 ліжок, де приймають пологи раз на 20 днів, заявила міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова. За її словами, у лікарів таких пологових будинків немає відповідної кваліфікації.

"Безумовно, вона (кваліфікація) низька, тому що медик не практикує щодня. Де материнські і дитячі втрати? Саме у таких відділеннях", - підкреслила Богатирьова.

У той же час вона відзначила, що відділення на 60-90 ліжок - це гарантія безпеки пацієнтів.

"Завдання не ставимо закривати за будь-яку ціну", - підкреслила міністр.

Окрім того, Богатирьова вважає за доцільне малопотужні лікарні з малою кількістю ліжко-місць переформовувати у "ліжка денного перебування".

На її думку, лікарні, які налічують 10-15 ліжок, не є такими у сучасному розумінні, їх можна вважати "установами для соціальної підтримки".

"Для того, щоб дати можливість людям все-таки проходити, можливо, не амбулаторне лікування, але з посиленим медичним наглядом, ми ці ліжка перетворюємо, згідно з рекомендаціями щодо реформи, у ліжка денного перебування. І тоді ці ліжка працюють вдень, людина може отримати допомогу, але це не вважається лікарнею", - розповіла Богатирьова.

У той же час вона підкреслила, що не можна говорити про тотальне скорочення ліжок".

"Громадяни, які звикли, що у них була лікарня, а сьогодні ліжка денного перебування, бояться, що у них не буде можливості прийти взимку, полежати, відпочити, оскільки це люди похилого віку, вони звикли традиційно роками так у лікарні підтримувати своє здоров'я", - сказала міністр.

Разом з тим вона заявила: "Перебудова первинної ланки, коли сімейний лікар буде піклуватися про своїх 1200 осіб, які за ним закріплено, дозволить людині мати сімейного лікаря як порадника, як професійного медика, щоб вдень і вночі отримувати допомогу".

Нагадаємо, наприкінці лютого президент Віктор Янукович розкритикував реалізацію медичної реформи в Україні. За його словами, реформа проходить з великими труднощами і запізненнями, а регіони фактично не отримують з центру методологічної допомоги.

Читайте також:

Богатирьова запропонувала створити Медичний кодекс

Від вакцин сина Богатирьової у 2012 році померли вісім дітей

У питаннях турботи про здоров'я на медицину покладаються 12% українців

Богатирьова пообіцяла поліпшення здоров'я українців через п'ять років

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...