МОЗ закриє маленькі пологові будинки "на 10 ліжок"

Поділитися
МОЗ закриє маленькі пологові будинки "на 10 ліжок"
Богатирьова заявила, що "завдання закривати за будь-яку ціну" немає, але в малопотужних пологових будинках низька кваліфікація лікарів, а лікарні з 10-15 ліжками треба переробити у денний стаціонар.

В Україні закриваються малопотужні пологові відділення на 10 ліжок, де приймають пологи раз на 20 днів, заявила міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова. За її словами, у лікарів таких пологових будинків немає відповідної кваліфікації.

"Безумовно, вона (кваліфікація) низька, тому що медик не практикує щодня. Де материнські і дитячі втрати? Саме у таких відділеннях", - підкреслила Богатирьова.

У той же час вона відзначила, що відділення на 60-90 ліжок - це гарантія безпеки пацієнтів.

"Завдання не ставимо закривати за будь-яку ціну", - підкреслила міністр.

Окрім того, Богатирьова вважає за доцільне малопотужні лікарні з малою кількістю ліжко-місць переформовувати у "ліжка денного перебування".

На її думку, лікарні, які налічують 10-15 ліжок, не є такими у сучасному розумінні, їх можна вважати "установами для соціальної підтримки".

"Для того, щоб дати можливість людям все-таки проходити, можливо, не амбулаторне лікування, але з посиленим медичним наглядом, ми ці ліжка перетворюємо, згідно з рекомендаціями щодо реформи, у ліжка денного перебування. І тоді ці ліжка працюють вдень, людина може отримати допомогу, але це не вважається лікарнею", - розповіла Богатирьова.

У той же час вона підкреслила, що не можна говорити про тотальне скорочення ліжок".

"Громадяни, які звикли, що у них була лікарня, а сьогодні ліжка денного перебування, бояться, що у них не буде можливості прийти взимку, полежати, відпочити, оскільки це люди похилого віку, вони звикли традиційно роками так у лікарні підтримувати своє здоров'я", - сказала міністр.

Разом з тим вона заявила: "Перебудова первинної ланки, коли сімейний лікар буде піклуватися про своїх 1200 осіб, які за ним закріплено, дозволить людині мати сімейного лікаря як порадника, як професійного медика, щоб вдень і вночі отримувати допомогу".

Нагадаємо, наприкінці лютого президент Віктор Янукович розкритикував реалізацію медичної реформи в Україні. За його словами, реформа проходить з великими труднощами і запізненнями, а регіони фактично не отримують з центру методологічної допомоги. !zn

Читайте також:

Богатирьова запропонувала створити Медичний кодекс

Від вакцин сина Богатирьової у 2012 році померли вісім дітей

У питаннях турботи про здоров'я на медицину покладаються 12% українців

Богатирьова пообіцяла поліпшення здоров'я українців через п'ять років

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі