Міносвіти негласно видаляє зі шкільних програм патріотичну складову

12 жовтня 2013 в 12:49

На думку експертів, у нових державних стандартах освіти не ставиться за мету сформувати у дітей фундаментальні знання про Україну, її історію, культуру і традиції.

deti_shkola_uchebniki.jpg
МОН негласно видаляє зі шкільних програм патріотичну складову
president.gov.ua

У нових Державних стандартах базової і повної загальної середньої освіти практично відсутній український зміст. Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомила президент Міжнародного фонду імені Ярослава Мудрого Валентина Стрелько.

За її словами, поняття "державна мова" в освітніх стандартах підміняють терміном "рідне", що відкриває можливості для просування російської мови в освітній простір.

"Державна мова - українська - не виділяється окремим розділом, а йде в розділі "мови і літератури", через кому з "мовами національних меншин"... Мабуть, щоб уникнути прописування головної мети і складових її вивчення", - зазначила Валентина Стрелько.

"Ми проаналізували підручники з української мови для початкових класів. Це в цілому 743 сторінки. На них - всього 27 тез пропозицій, де згадуються слова, пов'язані з Україною. Лише двічі у вправах вживається термін українську мову: "Українська мова - державна мова України" та "Ми - українці. Мова наша - українська". У жодному з проаналізованих підручників з мови немає вправ з текстами про його красу і мелодійності, про піснях і народній творчості. Вразило і те, що в "Книгах для читання" для початкових класів немає оповідань з історії України, про героїв-козаків, героїв боротьби за незалежність України. На яких прикладах виховуються діти?", - обурена експерт.

На її думку, історія України також не виділяється як важлива складова навчального процесу. Вона входить в загальний розділ "суспільствознавство". Замість терміна "українська нація, український народ" вживається термін "населення України".

Валентина Стрелько вважає, що в нових державних стандартах освіти не ставиться за мету сформувати у дітей фундаментальні знання про Україну, її історію, культуру і традиції.

"Сьогодні в початкових класах, що навчаються за старими стандартами, поки ще є такий предмет "Я і Україна". Я завжди критикувала його зміст... Але цей курс, принаймні, був... За новими стандартами через кілька років курсу "Я і Україна" в початковій школі не буде", - констатує експерт.

"Наш фонд ініціював всеукраїнські науково-практичні конференції "Українське національно-патріотичне виховання: реалії, тенденції, перспективи". Коли наш фонд направив до МОН резолюцію конференції про незадовільний стан патріотичного виховання в країні, ми отримали відповідь: "Вважаємо недостовірною інформацію про відсутність на державному рівні системи патріотичного виховання молоді в Україні та відповідної законодавчої бази". Нам надіслали на цілих п'яти сторінках перелік заходів, що сприяють, на думку міністерства, патріотичного виховання: "Зірниця", "Молода гвардія", святкування перемоги у Великій Вітчизняній війні тощо", - зазначила вона.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" інтерв'ю Оксани Онищенко з Валентиною Стрелько.

Читайте також:

Поліпшити якість українських підручників зможе ліквідація держзамовлення МОН

З російських підручників історії приберуть "кривавих катів" та пояснять репресії "диктатурою пролетаріату"

В Каховці вчителів змушують вішати портрети Януковича у кожному класі

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
3 коментаря
  • Петро 13 октября, 17:40 Міносвіти негласно видаляє зі шкільних програм патріотичну складову. Як це розуміти? Я ж мабуть витвір якогось монголотатара, литвина, поляка, асірійця і ще понад 100 представників націй і народностей. За ці вісім тисяч нашої (деякі бебики доводять, що української) все це могло бути. Я патріотизую всіх, хто творив нашу українську цивілізацію. Питання патріотизму делікатне. Думайте Оксано Онищенко з Валентиною Стрелько. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Петро 13 октября, 17:27 Звертаюсь до тих хто веде боротьбу за державну українську мову. А ви задумувалися над тим, що то за стаття 10 Конституції України: "Державною мовою в Україні є українська мова". Що це за теза. Ніде в світі немає державної мови. Держава це творчість суспільства, а мова це серце і душа суспільства, яке говорить певною, тобто, своє мовою. Цю тезу слід замінити і назвати її так: "Домінуючою мовою в Україні є українська мова". А от щодо домінування української мови, то тут багато застережень і запитань. Це не просте питання. Його потрібно вивчити в ході опитування під час майбутнього перепису в Україні. Питання потрібно вивчити, а потім можливо створити механізм, щоб держава "забезпечила всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України" (стаття 10 Конституції України). Найпростіший державний механізм це примус, батіжок, пряничок. Прянички я люблю. В радянські часи вчителям "радянської мови" такі пряники давали. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Анатолій 12 октября, 19:08 Гоям не треба знати історію.867 Це не відповідає про то ко лам. Донеччина. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...