Топ Новини

Міліція хоче створити єдину базу ДНК українців

28 лютого 2013 в 16:48

Маючи у своєму розпорядженні базу даних ДНК українців, міліція зможе перевірити кожного на причетність до тяжких злочинів, наприклад, до серійних убивств.

ДНК
Міліції потрібна єдина база ДНК
Кадр із фільму «У суботу»

Правоохоронним органам вкрай необхідна єдина Національна база обліку генетичних ознак людини. Про це заявив перший заступник начальника Головного слідчого управління МВС України Олександр Гончаров під час круглого столу за участю представників Генпрокуратури, міністерств охорони здоров'я, юстиції, СБУ і вчених.

Як повідомляє прес-служба МВС, Гончаров зазначив, що створення такої бази "стримується через відсутність чіткого законодавчого врегулювання цього питання і недостатню кількість та потужності наявних "ДНК-лабораторій".

Гончаров закликав присутніх "проявити державний підхід та максимально сприяти утвердженню Концепції Державної цільової програми розширення мережі ДНК-лабораторій і створення Національної бази даних генетичних ознак людини для використання в оперативно-службовій діяльності ОВС на 2014 - 2020 роки".

Заступник Начальника Головного слідчого управління МВС зазначив, що ДНК-аналіз дозволяє зі стовідсотковою ймовірністю ідентифікувати особу злочинця і ефективно доводити його причетність до скоєння протиправних дій.

Як приклад доповідач навів серійні вбивства і зґвалтування на Київщині у 2006 -2009 роках. "Специфікою цих жорстоких злочинів була повна відсутність слідової інформації, крім біологічного походження. Проведені молекулярно-генетичні експертизи дозволили працівникам міліції об'єднати ці злочини, і надалі за результатами відпрацювання широкого кола підозрюваних осіб (майже 600 осіб), вдалося встановити особу злочинця", - розповів він.

Читайте також:

Міліціонери виявили в квартирі Мазурка кров охоронця "Каравану"

Москаль упевнений, що кадрові революції знищили професійне ядро міліції

Москаль: Рівень злочинності в Україні перевершив розгул 90-х

Москаль розповів про систему "общаків" в силових органах

За матеріалами: ZN.UA
Теги міліція
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Silvana 28 февраля, 22:54 Таким чином, створивши таку базу, можна обгрунтовано, зі сто процентною вирогідностю довести причетність будь-кого до будь-якого злочину. (Бо база в руках МВС, а там працюють найчесніші та зовсім неорумповані люди. А самий чесний український суд прийме саме обгрунтоване рішення, базуючись на 100% доказі, заздалегідь підкинутому проФесійними міліціонерами "якомусь там громадянину"). Наша міліція вже неспроможна знайти злочинся за фото, описом, агентурною ынформацією (згадаем справу Караванського стрільця), а так маючи таку базу набагато швидше можна відшукати якогось-там Мазурка.... Нічого не вміють, працювати не хочуть, країну ненавидять, мови не знають, тільки гроші ім давай, бо не ма чим заправляти Порш Каен. А за все це потім ще пенсія, санаторій та окремий госпіталь.. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...