Топ Новини

Любомир Гузар: Я не бачу можливості примирення чи миру 6

23 січня 2016 в 19:55

На думку патріарха, бажання примирення має бути взаємним, а підписання угод без стійкого миру не сприятиме припиненню війни.

Любомир Гузар
Любомир Гузар не вірить, що домовленності діятимуть за теперішніх умов

На думку патріарха-емерита Української греко-католицької церкви Любомира Гузара, домовленності з Росією можна укладати лише після встановлення миру, який у свою чергу можливий лише тоді, коли обидві сторони його щиро прагнутимуть.

"Я не бачу можливості примирення чи миру. Мир можливий лише тоді, коли є дві сторони, які направду миру прагнуть. Назагал так виглядає, що ми прагнемо миру, що ми не хочемо війни ані з Росією, ані з кимось іншим, але це одностороннє бажання. А якщо нема такого самого щирого бажання миру з іншої сторони, то говорити про мир є мрія і більш нічого. Правдиве замирення — справа обох сторін. Таке рішення не може бути одностороннім", - заявив Гузар у розмові з DT.UA.

"Вони обіцяють нас любити, якщо ми станемо такими, як вони хочуть. Це не є правдиве прагнення миру. Мир мусить бути принциповим: ми хочемо миру, а вже тоді говоримо про умови. А не навпаки — спочатку ставимо умови, а якщо ми їх виконаємо, то тоді вони, може, погодяться. Виглядає, що це ми хочемо, ми випрошуємо в них мир, а вони його насправді не хочуть. Максимально, що можна зробити за таких умов — коли одна сторона проти замирення, — це укласти угоду про припинення бойових дій. Але не треба називати це миром. Бо то не мир, то сміх. Як на мене, наші справи виглядають досить погано: про примирення, прагнення миру говоримо ми тут. А ті, хто воює по той бік, не має на меті жодного миру", - наголошує патріарх.

Читайте також: Любомир Гузар: Націоналізм не може бути християнською чеснотою

За його словами, мир є підставою і умовою для ефективних угод і домовленостей, а не навпаки, і підписання угод без стійкого миру не сприятиме припиненню війни.

"Ви думаєте, якщо ми їх (угоди - ред.) підпишемо, страждання населення припиняться, і запанують мир та злагода? Ні, не запанують. І ми маємо вже достатньо прикладів того: договорюємося, договорюємося, а все одно стріляють, люди гинуть, страждання не припиняються. Тому що, повторюю, мир — це спочатку любитися, а вже потім — домовлятися. Бо коли навпаки, то перед нами розігрують якусь комедію, а не прагнуть правдивого, принципового миру. Ми хочемо жити у злагоді і спокої. Хочемо нормально розвиватися. Щоби нікому не заважати, і щоби нам ніхто не заважав. Якщо має бути справжній мир між двома народами, то ці два народи разом зі своїм проводом мусять того миру бажати і доказати, що вони його хочуть. А коли доказали — тоді можна випрацьовувати домовленості про що завгодно. Мир є підставою і умовою для ефективних угод і домовленостей, а не домовленості — підстава для миру. Спочатку — любитися, потім — домовлятися", - наголосив Гузар.

"Якщо мир — наше справжнє прагнення, якщо ми вважаємо мир за нормальний стан речей, і обидві сторони на тому згоджуються — тоді мир можливий. А якщо нас цікавить не мир, а умови, тоді миру не буде, навіть якщо всі умови раптом виявляться задоволеними. А коли так, усе, на що ми можемо розраховувати, — угоди про ненапад. Але треба бути свідомими того, що це, по-перше, не є мир, а по-друге, це дуже непевний стан. І ми з вами вже добре про це знаємо. Ми прокидаємося зранку і питаємо: не стріляли сьогодні? А-а-а, тоді сьогодні ще мир. А назавтра — Бог знає, як воно буде. Це не є стан миру. Ну і, нарешті, чи нам не знати про те, що наявність договорів, міжнародних угод не дають нікому ніяких гарантій", - заявив він.

На початку вересня 2015 року президент України Петро Порошенко виключив продовження виконання Мінських угод на 2016 рік. "Ні, всі повинні виконати зобов'язання у 2015 році, тому що Україна вже заплатила велику ціну за невиконання Мінських угод", - сказав він.

Проте дію Мінських угод фактично було продовжено на 2016 рік. Як вважає представник України в політичній підгрупі Роман Безсмертний, з 1 січня почався процес Мінськ-3.

В свою чергу, Порошенко спростував можливість існування третіх Мінських угод, спрямованих на врегулювання ситуації в Донбасі.

Детальніше читайте у розмові Катерини Щоткіної з Любомиром Гузаром: "Правдиве замирення — справа обох сторін" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
6 коментарів
  • svitloua 5 мая, 22:56 "...наявність договорів, міжнародних угод не дають нікому ніяких гарантій". Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • svitloua 5 мая, 22:55 "...якщо нас цікавить не мир, а умови, тоді миру не буде, навіть якщо всі умови раптом виявляться задоволеними". Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • svitloua 5 мая, 22:54 "Мир є підставою і умовою для ефективних угод і домовленостей, а не домовленості — підстава для миру". Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • svitloua 5 мая, 22:51 "Вони обіцяють нас любити, якщо ми станемо такими, як вони хочуть". Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Valentin Kuchinsky 24 января, 13:51 Продовження. Цого не відбулось в Криму! Потім цього не відбулось і на сході України та за тим самим сценарієм нашого уряду. Якщо це не чітка логічна послідовність, тоді що інше? Напрошується гіркий висновок, вчинило переворот, прийшло до влади та нищить народ України заради збереження влади чергове бандугрупування."Не страшні московські воші, а страшні українські гниди!" Ветеран НРУ В.Чорнрвола. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Valentin Kuchinsky 24 января, 13:33 Чому український народ ведеться на бандитський "СХОДНЯК" мінських угод. Вони відбулися поза правовими міжнародними відносинами, неофіційними особами які нікого не представляють. Така подача нашої влади та Європи зрозуміла, але чому українське суспільство та насамперед його національно-патріотична частина сприймає те за чисту монету? Така віра в більшу користь зрадницької політики уряду та ВР визначила долю Криму. Представник "Батьківщини" Сергій Соболєв з трибуни ВР волав "...ми вирішимо ситуацію в Криму тільки дипломатичним шляхом...". Хтось пояснить звідки раптом така установка, коли зелені чоловічки не признані росією і їх менше ніж фанатів на футбольному мачті? Це дуже важливий момент, адже на всіх громадських зібраннях правопорядок забезпечує структура МВС, тобто методика, засоби, логістика відпрацьовані до автоматизму. Наприклад на футбольний матч, на Майдан в Києві з усіх областей направлялись автобусами до тисячі співробітників МВС. Цього не відбулось в Криму! Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...