Топ Новини

Кожен другий українець впевнений, що війна за Донбас необхідна

10 січня 2015 в 10:30

Лише 10% українців, згідно з даними дослідження, вважають, що воювати за Донбас не має сенсу.

АТО солдат1_2
Більше половини українців вважають, що Донбас треба відвоювати.
facebook.com/ato.news
62,8% українців впевнені, що воювати за Донбас є сенс. Зокрема так вважають 57,5% на Сході і 36,1% (сумарно) в Донецькій і Луганській областях. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ZN.UA.

Згідно з даними опитування, 47,5% респондентів вважають, що боротися за Донбас варто тому, що "це - територія України, на якій живуть українські громадяни". Найбільш популярна ця точка зору не в Галичині, а на прифронтовій Дніпропетровщині - 67,1%. Менше всього у Донецькій області - 20,7%.

Хоча в сусідній, також охопленій війною Луганській області, теза про необхідність воювати за українських громадян і українські території розділяє більше опитаних - 52,2%.

Варто зазначити, якщо на Луганщині опитування проводилося виключно на контрольованих українською владою територіях, на Донеччині - переважно на звільнених. А тому таку відмінність можна пояснити.

При цьому, згідно з даними дослідження, тільки 10% опитаних вважають, що "воювати за Донбас не має сенсу, так як більшість проживаючих там людей хочуть відокремитися від України, і наші солдати не повинні безглуздо гинути".

Читайте також: Третина українців називає події на Донбасі війною Росії з Україною

Крім того, як свідчать дані опитування, прихильників необхідності боротися, в першу чергу, за українських громадян і українські території більш ніж у 4 рази більше, ніж тих, хто впевнений, що "якщо здати Донбас, то Росія на ньому не зупиниться і піде далі" (за цю версію віддали свої голоси 11,2% опитаних).

При цьому, згідно з даними дослідження, готових воювати за українську Донбас в 12 разів більше, ніж тих, хто виправдовує необхідність подальшої війни потребою в ресурсах регіону (4,1%).

Детальніше про результати масштабного дослідження, яке проводилося серед всіх жителів України, читайте в нашому спецпроекті "Пісня про Батьківщину. Слова народні".

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...