Київський суд залишив під вартою екс-прем'єра Таджикистану

21 березня 2013 в 19:20

Абдумалик Абдулладжанов вважає, що якщо рішення про його екстрадиційний арешт залишиться в силі, це стане для нього смертним вироком. "Я в Таджикистані живим не потрібен", - сказав колишній прем'єр на суді.

Абдумалик Абдуллоджонов
Абдумалик Абдулладжанов
Апеляційний суд Києва підтвердив законність рішення Шевченківського районного суду Києва про застосування екстрадиційного арешту до колишнього прем'єр-міністра Таджикистану Абдумалика Абдулладжанова строком до 1 року.

Тим самим суд сьогодні, 21 березня, відхилив апеляцію адвоката Абдулладжанова.

При цьому суд оголосив лише резолютивну частину рішення, а повний текст з мотивацією буде видано сторонам процесу 28 березня.

Адвокат Абдулладжанова Андрій Федур вимагав в апеляційній скарзі скасувати ухвалу суду першої інстанції як незаконну, оскільки його довірена особа тривалий час проживає в США і отримала там статус політичного біженця, а в Україні заборонена видача біженців в країни походження.

У ході засідання адвокат зазначив, що Генпрокуратура отримала від США офіційну інформацію про те, що Абдулладжанов отримав у цій країні статус політичного біженця, і з моменту отримання цієї відповіді прокурор повинен був прийняти рішення про звільнення екс-прем'єра, а не вносити подання про його екстрадиційний арешт.

При цьому Абдуллажанов, звертаючись до суду заявив, що якщо рішення суду першої інстанції залишиться в силі, це стане для нього смертним вироком. "Я їм у Таджикистані живим не потрібен", - сказав він.

Зазначимо, що Абдулладжанова буде поміщено для відбування екстрадиційного арешту в Лук'янівське СІЗО в Києві.

Нагадаємо, 15 березня Шевченківський районний суд Києва застосував екстрадиційний арешт до Абдулладжанова строком до 1 року.

Читайте також:

ООН закликала Україну звільнити екс-прем'єра Таджикистану

Український суд заарештував на 40 діб екс-прем'єра Таджикистану Абдумалика Абдулладжанова

Таджикистан просить Україну видати екс-прем'єра Абдумалика Абдулладжанова

За матеріалами: ukranews.com
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...