Київська станція метро "Золоті ворота" увійшла в число найкрасивіших у Європі

10 січня 2013 в 18:32

Станція "Золоті ворота" виконана в давньоруському стилі. За її мозаїками можна простежити всю історію Києва.

Британська Daily Telegraph оприлюднила на своєму сайті фотографії найкрасивіших станцій метро у Європі. На 15-му місці - станція київського метро "Золоті ворота".

Станція була відкрита 31 грудня 1989 року. Авторський колектив, до якого увійшли легендарні архітектори Жежеріни, утворився після конкурсу київських архітекторів.

Початковий проект станції, запропонований до початку конкурсу, передбачав створення досить стриманої, утилітарної станції, виконаної в білих тонах. Це рішення було визнано занадто слабким для однієї з центральних станцій. Вже через два тижні з нуля було створено новий проект, згідно з яким нова

Gold_Gate
Київська станція метро "Золоті ворота" - одна з найкрасивіших у Європі.
станція повинна стати ілюстрацією храмової архітектури Київської Русі.

Так, була збільшена висота центрального залу станції, замість пілонів використано порівняно невисокі циліндричні потужні колони, облицьовані білим мармуром. З такого ж мармуру зроблено лекальні капітелі. Білу стелю центрального залу розділено діаметральними мозаїчними смугами зі смальти з цегляними розшивками. У просвіту між смугами встановлено бронзові дворівневі люстри з 12 світловими групами в кожній, вкриті орнаментами.

Склепіння проходів на платформи підкреслено цегляною облямівкою, між якої - мозаїчні реконструкції зображень князів Київської Русі, церков Києва і складних орнаментів. Жодна з цих смальтовых мозаїк не повторюється. Таким чином, якщо зайти на станцію метро "Золоті Ворота" з вулиці і пройти по платформі по ходу годинникової стрілки (спочатку лівою стороною вперед, а потім правою тому), заглядаючи в арки, то можна простежити історію стародавнього Києва.

Шляхові стіни платформ облицьовані комбінованими елементами з біло-жовтого мармуру, а букви назви станції, розміщені на них, зроблені з ухилом у давньоруському стиль. З боку платформи над капітелями колон зроблено круглі цегляні вставки, в яких розміщено світильники-канделябри, як і люстри центрального залу.

Читайте також:

В 2013 році поновляться роботи з будівництва станції метро "Львівська брама"

Київ обігнав Дубаї, Лас-Вегас і Шанхай у рейтингу топ-100 найбільш шанованих міст

Станція метро "Золоті ворота" на 11 місці в світі з краси

Лавру і Золоті ворота можуть віддати в приватну власність

 

За матеріалами: ZN.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...