Грищенко: Уряд вводить європейські стандарти обігу ліків

13 лютого 2013 в 13:47

Уряд створив бар'єр для фальсифікованих імпортних ліків, заявив віце-прем'єр.

grishenko_grischenko_grishchenko_3_web.jpg
Костянтин Грищенко
Андрій Товстиженко, ZN.UA
З 15 лютого 2013 року всі іноземні ліки зможуть потрапити в Україну виключно за умови їхнього виробництва згідно з міжнародними стандартами якості GMP. Про це на брифінгу у Кабінеті міністрів повідомив віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко.

"Стандарти та інструменти, якими керуються європейські країни для захисту здоров'я своїх співвітчизників, стають стандартами для українців. Ми впевнені, що наші громадяни повинні мати такі ж права у сфері захисту здоров'я, як і будь-який громадянин Євросоюзу, і такі ж за якістю лікарські засоби", - підкреслив віце-прем'єр.

При цьому Костянтин Грищенко зазначив, що українські фармацевтичні підприємства вже більше 2 років працюють за цим стандартом. Віце-прем'єр також поінформував, що для отримання сертифіката відповідності стандарту GMP необхідно проводити інспектування підприємств або проводити процедуру підтвердження сертифіката відповідності виробництва вимогам GMP.

З вересня 2011 року, за словами Грищенка, було проведено понад 100 інспекцій іноземних виробників на відповідність вимогам GMP і в половині випадків у видачі сертифіката GMP було відмовлено через наявність грубих порушень виробництва.

"Таким чином, українською владою встановлений надійний бар'єр для доступу на український ринок препаратів, які несуть загрозу здоров'ю і життю пацієнтів. Тому, всього через декілька днів, з 15 лютого, на український ринок будуть ввозитися ліки, вироблені в таких самих жорстких умовах, як і ліки, які приймають жителі інших країн - в першу чергу країн Європейського Союзу", - підкреслив Грищенко.

Читайте також:

Азаров розпорядився забезпечити українців пігулками від мігрені

В Україні заборонили продавати ліки в аптечних кіосках

На українцях щорічно тестують 300 нових медичних препаратів

Янукович хоче імпортувати індійські ліки в Україну за цінами виробника

 

Главред
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...