Греко-католики сподіваються отримати за нового Папи Римського свій патріархат

14 березня 2013 в 13:26

Українські греко-католики впевнені, що новий Папа Римський розуміє їхні потреби. Розраховують, що він приїде в Україну.

Любомир Гузар
Любомир Гузар

Колишній голова Української греко-католицької церкви (УГКЦ) кардинал Любомир Гузар вважає, що греко-католицька церква дозріла до патріархату.

"Я думаю, що ми вже дозріли або дозріваємо до встановлення патріархатського ладу", - сказав він журналістам на брифінгу у четвер, 14 березня.

За його словами, на сьогоднішній день УГКЦ набагато краще підготовлена до того, щоб жити у патріархатському ладі. Гузар зазначив, що УГКЦ вживає всіх необхідних заходів для того, щоб зробити можливим введення патріархату і "на сьогоднішній день шанси на це значно більші, ніж у попередні десятиліття".

Він також додав, що є передумови вважати, що новий Папа Римський Франциск I розуміє потреби і можливості УГКЦ.

Гузар також зазначив простоту новообраного Папи Римського і не виключив, що з часом він може відвідати Україну.

З того, що я знаю, це - людина без претензій. Він розсудливий, побожний, відрізняється простотою. У сьогоднішньому світі це дуже-дуже необхідні якості", - сказав Гузар.

Відповідаючи на питання про те, чи може новий Папа Римський приїхати в Україну, кардинал відповів, що це не виключено, оскільки раніше він був знайомий і мав хороші відносини з українцем батьком Степаном Чмілем.

"Сьогоднішній Папа має поняття про Україну і, я думаю, що можна сподіватися, що він відвідає Україну", - підкреслив Гузар.

Він також розповів журналістам історію як одного разу в Римі на папському синоді зустрівся з тоді ще кардиналом Бертольдіо. "Він подивився на мене, сам з Аргентини, а мені каже: "Слава Ісусу Христу (українською мовою)", - сказав кардинал.

Відповідаючи на запитання журналістів з приводу того, наскільки важко буде Папі Франциску на цій посаді, кардинал відповів: "Бути Папою ніколи не було легко, завжди існує багато проблем".

Крім того, Гузар відзначив той факт, що Франциск з іншого середовища, він не є європейцем, а є вихідцем з Латинської Америки.

"Немає сумніву, що він тепер, прийшовши у Рим і ставши Папою, повинен дивитися на цілий світ, однак, безумовно, він буде дивитися очима людини з Латинської Америки", - висловив думку Гузар.

Читайте також:

Новий Папа Римський був вихованцем священика УГКЦ

Франциск I - консерватор, затятий противник абортів і одностатевих шлюбів

Новим Папою Римським став архієпископ Буенос-Айреса Хорхе Маріо Бергольо

Любомир Гузар: Українці втратили почуття демократії, оскільки триста років нами керував хтось чужий

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...