Для розміщення поліцейської місії ОБСЄ на виборах у Донбасі необхідний тиск на РФ – Клімкін

Поділитися
Для розміщення поліцейської місії ОБСЄ на виборах у Донбасі необхідний тиск на РФ – Клімкін Клімкін: "Потрібно об'єднатися, і тиснути на Росію, щоб така місія була" © Урядовий портал
Без поліцейської місії ОБСЄ буде неможливо забезпечити безпеку на виборах у Донбасі, заявив глава українського МЗС.

Поліцейська місія ОБСЄ є одним з варіантів, як забезпечити безпеку виборів у Донбасі, заявив інтерв'ю "Украиїнським новинам" міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Клімкін підкреслює, що нині Німеччина головує в ОБСЄ. "Я завжди кажу, що ми повинні розпочати предметну дискусію, як буде виглядати мандат місії, яким чином ми організуємо і як ми її будемо фінансувати. І оскільки це збройна місія, нам потрібні правила застосування зброї, як і для будь-якої місії. Наші колеги прекрасно розуміють, що всі рішення в рамках ОБСЄ приймаються на основі консенсусу, тому відповідно Росія буде мати також вплив на аспекти цієї місії. Але нам потрібно об'єднатися, і тиснути на Росію, щоб така місія була, оскільки без неї ми не зможемо говорити про реальну безпеку", - сказав він.

Глава українського МЗС зазначає, що українська поліція забезпечити безпеку на виборах на Донбасі повністю не зможе - "міжнародний компонент повинен перейняти на себе цю функцію". "Він повинен здійснити менеджмент і контроль того, хто і як буде забезпечувати безпеку, яким чином буде відбуватися підготовка до виборів та виборчі процедури. Знову-таки, міжнародні спостерігачі, адміністрування виборів, відновлення роботи реєстру - зрозуміло, що у підсумку за це буде відповідати ЦВК, але всі ці питання повинні бути узгоджені", - сказав він.

Читайте також: Росія готова впливати на "ДНР" і "ЛНР" у питанні проведення виборів у Донбасі

У ніч з 3 на 4 березня в Парижі відбулися переговори голів МЗС "Нормандської четвірки".

У переговорах брали участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін, голова МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер, його французький колега Жан-Марк Еро й очільник зовнішньополітичного відомства РФ Сергій Лавров.

До порядку денного зустрічі глав МЗС країн "Нормандської четвірки" були включені обговорення питань безпеки та проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей. Крім того, міністри обговорили обмін полоненими, у тому числі, звільнення заручників, що утримуються бойовиками та Росією в ОРДЛО, окупованому Криму й на території РФ.

Попередня зустріч міністрів у нормандському форматі відбулася 13 лютого.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі