Топ Новини

Дитячому протитуберкульозному санаторію у Криму повернули частину незаконно відібраної землі

30 січня 2013 в 17:35

Заходами реагування наглядового відомства вже охоплено рішення, що стосуються земель площею 4,2 га. Готуються позови про скасування інших незаконних актів.

2222
Санаторій ім. Боброва

Алупкинському дитячому протитуберкульозному санаторію ім. Боброва, що знаходиться в підпорядкуванні міністерства охорони здоров'я України, повернуто 3,4 га землі на Південному березі Криму, незаконно вилучені міськрадою Алупки.

Як повідомляє в середу, 30 січня прес-служба прокуратури Криму, Алупкинська міська рада задовольнила подання прокуратури Ялти про скасування раніше прийнятих рішень, якими 15 громадянам і ТОВ було дано дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення ділянок площею 2,7 і 0,7 га відповідно із земель дитячої оздоровниці.

"Заходи реагування були зроблені у зв'язку з перевищенням повноважень радою щодо розпорядження землями державноїго оздоровчого закладу", - відзначили в прес-службі.

У прокуратурі Криму нагадали, що в цілому із земель дитячої оздоровниці незаконно були вилучені ділянки загальною площею 4,45 га. При цьому заходами реагування наглядового відомства вже охоплено рішення, що стосуються земель площею 4,2 га. Готуються позови про скасування інших незаконних актів.

Як повідомлялося, прокуратура Ялти вживає заходів щодо скасування всіх незаконних рішень влади Алупки і договорів, в результаті яких територія дитячого протитуберкульозного санаторію ім.Боброва була зменшена більш ніж у два рази.

Зокрема, завдяки вжитим заходам прокурорського реагування були відбиті неодноразові спроби скорочення території дитячої оздоровниці з 11,3 га до 4,8 га і на сьогодні на державному обліку за санаторієм є земельна ділянка площею 11,3 га.

Крім того, ялтинська прокуратура пред'явила позов забудовникові, який відгородив дитячу оздоровницю парканом, закрив дітям море. Зокрема, прокуратурою був пред'явлений позов у Господарський суд АР Крим про скасування рішення міськради Алупки про передачу в оренду ТОВ земельної ділянки площею 0,7 га на території санаторію ім.Боброва і скасування договору оренди.

Позовні вимоги наглядового відомства були мотивовані порушенням законодавства при наданні забудовникові ділянки міською радою, яка не мала повноважень щодо розпорядження державними землями, у зв'язку з чим рішення про відведення землі і договір оренди підлягають визнанню недійсними. При цьому прокуратурою підготовлено заяву про забезпечення позову шляхом заборони орендарю проведення на суперечній ділянці будь-яких робіт.

Раніше міністерство охорони здоров'я України звернулося до громадськості і відповідних органів виконавчої влади з проханням долучитися до якнайшвидшого вирішення проблеми, пов'язаної зі скороченням території дитячого протитуберкульозного санаторію. За інформацією прес-служби МОЗ, складна ситуація з територією дитячої оздоровниці триває ще з 2005 року, коли Алупкинська міська рада, в порушення чинного законодавства, почала приймати рішення про виділення ділянок під житлове будівництво на території установи.

Розташований в Алупці санаторій ім. Боброва - дитяча медустанова з кістково-суглобовихм і ортопедичним напрямком, розрахована на 200 ліжок, яка знаходиться в підпорядкуванні МОЗ України. Зараз у санаторії на лікуванні перебувають 99 дітей.

Читайте також:

Прокуратура перевірить законність відчуження майна санаторію, на місці якого виріс "маєток Медведчука"

Земельний скандал у Криму: у хворих на туберкульоз дітей забрали доступ до моря

Прокуратура обіцяє знести незаконний паркан навколо земель дитячого санаторію у Криму

Кримська прокуратура пред'явила позов забудовникові дитячого протитуберкульозного санаторію

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...