Десятий Світовий конгрес українців у Львові пройде під девізом Лесі Українки

21 квітня 2013 в 11:22

Світовий конгрес українців буде присвячено пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-33 років.

Леся Украинка
Contra spem spero! - девіз Лесі Українки

Ювілейний X Світовий конгрес українців відбудеться 20-22 серпня 2013 року в Національному університеті "Львівська політехніка".

Конгрес пройде під гаслом "Contra spem spero!" ("Без надії сподіваюсь"). Ці слова Лесі Українки відображають віру двадцятимільйонної української діаспори в краще майбутнє української держави, незважаючи на серйозні сучасні виклики, наголошується на сайті конгресу.

У роботі X Світового конгресу українців візьмуть участь делегати складових організацій СКУ, які сьогодні діють у 33-х країнах світу, і представники організацій ще з 14 країн, з якими СКУ підтримує зв'язки, а також широку українську громадськість з України та діаспори.

"X Світовий конгрес українців присвячується пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-33 років у його 80-річчя. І тому 20 серпня 2013 року, після завершення Першої пленарної сесії, біля пам'ятника Тарасу Шевченку відбудеться церемонія пам'яті мільйонів жертв Голодомору. Після цього у Львівському національному академічному театрі опери і балету ім. Соломії Крушельницької відбудеться урочисте відкриття X Світового конгресу українців", - наголошується на сайті.

Також повідомляється, що протягом триденної зустрічі делегати X Світового конгресу українців підсумують роботу СКУ за 2008-2013 рр., обговорять актуальні для українського співтовариства питання, зокрема, і під час тематичних сесій: "Євроінтеграція України", "Світове українство" і "80-річчя Голодомору", і окреслять шлях діяльності на наступний п'ятирічний термін. В останній день X конгресу, 22 серпня 2013, буде обрано новий склад керівних органів СКУ.

Читайте також:

Світовий конгрес українців має намір обговорити з Януковичем "загрози деукраїнізації"

Найбільш видатними українцями названо Шевченка, Українку і Хмельницького

Комуністи відмовилися вшанувати хвилиною мовчання жертв Голодомору

Світовий конгрес українців закликав натиснути на український режим для звільнення Тимошенко

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...