Топ Новини

Чорнобильці мають намір відсудити у держави 5 млрд гривень

26 квітня 2013 в 13:59

В українських судах знаходиться майже 400 тисяч позовів чорнобильців, що вимагають повернути їм відібрані пільги і соціальні виплати.

Розміри пенсій для пільгових категорій громадян постійно збільшуються, однак потік звернень чорнобильців до судів не зменшується. Про це повідомила директор департаменту соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Міністерства соціальної політики Олена Кравченко.

"Станом на початок нинішнього року, на розгляді у судах (у тому числі апеляційному та касаційному) було 378,7 тис. справ за позовами громадян, що постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Загальна сума таких позовів досить значна і досягає 5,1 мільярда гривень", - сказала вона.

Кравченко також нагадала, що Кабінетом міністрів України 23 листопада 2011 року було прийнято постанову №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи": "Завдяки цьому документу, за інформацією Пенсійного фонду України, за станом на початок нинішнього року середній розмір пенсії для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС складає 4 тис. 82,60 грн".

- Янукович запропонував перевірити списки чорнобильців

Окрім того, директор департаменту Мінсоцполітики зазначила, що бюджет Пенсійного фонду, призначений для чорнобильських виплат, постійно зростає. Не став винятком і нинішній рік. "Тільки загальний обсяг витрат на сплату "чорнобильських" пенсій з Пенсійного фонду для одержувачів різних категорій становитиме 7 млрд 919,2 млн грн", - констатувала Кравченко.

Нагадаємо, у 2011-2012 роках по всій Україні прокотилася хвиля акцій протесту чорнобильців. Учасники протестів заявляли, що уряд урізує їм пільги і соціальні виплати, а також незаконно позбавляє їх статусу ліквідаторів. У низці випадків мітинги закінчувалися сутичками з бійцями спецпідрозділу "Беркут".

26 квітня 2013 року, у 27-му річницю Чорнобильської катастрофи, президент Віктор Янукович заявив, що влада повинна ретельно переглянути списки чорнобильців, щоб соціальна допомога надавалася "виключно тим, хто справді її потребує і має на це законне право". При цьому президент визнав, що рівень фінансування потреб чорнобильців є недостатнім.

Читайте також:

Партія регіонів запевнила, що афганців і чорнобильців пільг не позбавляли

Парламент прийняв закон, що обурив чорнобильців

Донецькі чорнобильці не захотіли навіть слухати про підвищення пенсій

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
3 коментаря
  • катя 26 апреля, 21:07 Цікаво зустрітися з тими чорнобильцями у кого така пенсія.У мене онко,а пенсія чорнобильська 1100грн. Не розумію для кого подають такі цифри?Мабуть для того щоб люди обурювалися на ненажерливих чорнобильців? Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Савчук Тарас 26 апреля, 15:12 "в результаті аварії на ЧАЕС постраждало близько 5 млн людей.(Янукович) " Скільки в Припяті проживало людей? На чому грунтується постраждалість інших? Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Савчук Тарас 26 апреля, 15:09 7 мільярдів! 5 заборгувала держава. А скільки ж цих постраждалих є? Може не така вже й неправа банда вимагаючи переглянути списки чорнобильців. Ти чи зможе влада наступити на власний хвіст. Нечесні звання постраждалих не просто дарувались, а за хабарі, які по принципу ділення звісно йшли на верх. Хіба що донецькі знайдуть вихід і побавлять статусу, не "клієнтів оплативших цю послугу", а справжніх ліквідаторів і людей уражених радіацією. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...