Топ Новини

Чисельність вчених в Україні за роки незалежності скоротилася втричі

27 січня 2013 в 09:01

На фінансування наукової сфери держава виділяє в шість разів менше, ніж передбачено законом.

Наука в Украине
Наука в Україні фактично відмирає

З 1991 року чисельність вчених-дослідників в Україні скоротилася втричі. Всього в наукових установах державного, підприємницького та освітнього секторів науки 135 тис. осіб - 0,7% зайнятого населення країни.

З них 70 тис. - дослідники (16 тис. кандидатів наук, 4 тис. докторів наук і 50 тис. виконавців наукових та науково-технічних робіт без наукового ступеня), пише ZN.UA.

Для порівняння - в сусідніх країнах скорочення наукових працівників за останні десятиліття було значно меншим, ніж в Україні, і на сьогодні чисельність працівників наукових організацій у Росії й Білорусі становить 1,1% та 1,3% зайнятого населення.

Державне фінансування наукової сфери в Росії і Білорусі також вище - 0,57% і 0,76 від ВВП відповідно, що в 2-3 рази більше, ніж в Україні.

У 2011 році в нашій країні ВВП у фактичних цінах склав 1 трильйон 316,6 мільярдів гривень. З них обсяг фінансування витрат на виконання наукових та науково-технічних робіт за рахунок державного бюджету - лише 3860 млн. грн. (0,29% ВВП).

Це в шість разів менше, ніж передбачено Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльності", згідно з яким "держава забезпечує бюджетне фінансування наукової та науково-технічної діяльності (крім витрат на оборону) у розмірі не менше 1,7 відсотка валового внутрішнього продукту України".

Докладніше читайте в статті доктора фізико-математичних наук Юрія Цапа "Дзеркала для світил" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Азаров похвалився майбутнім української науки

Українські вчені заявили про "наукоцид" від Табачника

Азаров пообіцяв "ще більше грошей на українську науку

...І про науку в Україні можна забути

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...