Топ Новини

Більшість українців не читали Конституцію, але вимагають її змінити

29 січня 2016 в 12:00

Серед громадян зберегається впевненість, що вищі органи влади постійно порушують Конституцію.

Конституция
Українці традиційно незадоволені законами, урядом і всім іншим
Андрій Товстиженко, DT.UA

Половина громадян України (50%) взагалі не читали текст Конституції, свідчать дані опитування "Демократичних ініціатив" і КМІС. Кожен третій (33%) стверджує, що читав окремі розділи, 4% заявили, що знайомі з Конституцією за публікаціями в ЗМІ, 12% заявили, що читали всі розділи цілком.

Серед більшості опитаних (88%) зберігається переконання, що вищі органи державної влади і посадові особи постійно або час від часу, порушують Конституцію. Близько половини (52%) вважають, що це порушення є постійним, систематичним.

Більшість населення (67%) вважає, що Конституцію необхідно змінювати, в тому числі 28% вважають це нагальним питанням, яке необхідно вирішувати негайно, а 39% вважають, що такі зміни потрібні, але не зараз, а тільки після стабілізації ситуації в країні. Лише кожен десятий опитаний не бачить необхідності в зміні Конституції, а близько чверті не сформувала певної думки.

Читайте також: Більшість українців сумніваються в покращенні життя після місцевих виборів

Опитування було проведено фондом "Демократичні ініціативи" і Київським міжнародним інститутом соціології з 15 по 25 грудня 2015 року серед 2040 осіб. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, проведеного в липні 2015 року, показали, що 48% українців вважають, що нова українська влада не досягла прогресу в проведенні реформ. При цьому 51% зізналися в тому, що не готові докладати особисті зусилля заради успіху реформ в країні.

Нагадаємо, що в даний час Верховна Рада розглядає два проекти змін до Конституції в частині правосуддя (судова реформа), а також про т. зв. децентралізацію (який надає ОРДО і ОРЛО особливий статус).

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...