Азаров похвалився майбутнім української науки

25 січня 2013 в 15:40

Прем'єр-міністр Микола Азаров задоволений станом української науки: "Скоро прийде нове покоління вчених".

azarov_web.jpg
Азаров сподівається на нове покоління, яке замінить визнаних вчених
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Хоча українські академіки масово скаржаться на брак фінансування, і кількість науковців в Україні незмінно скорочується, прем'єр-міністр Микола Азаров впевнений у майбутньому української науки.

"У нас є підростаюче покоління, яке замінить скоро наших визнаних вчених", - сказав він у ході урочистої церемонії вручення нагород молодим вченим у Києві 25 січня.

Прем'єр підкреслив, що з кожним роком збільшується кількість власників державних нагород у сфері науки і поліпшується якість наукових робіт.

За його словами, їх внесок є надзвичайно важливим для розвитку промисловості та економіки.

"Ці нагороди - це такий собі соціальний ліфт, який відразу робить з маловідомої молодої людини, людину, яку держава визнала", - заявив глава уряду.

Азаров висловив переконання в тому, що визнання держави відкриє для молодих вчених можливість далі розвивати свої дослідження.

Втім, представники української науки не так переконані в тому, що підтримуються владою.

У 2011 році дві закордонні групи аналітиків (від інформагентства Thomson Reuters і від Національного наукового фонду США) оприлюднили звіти про стан науки в країнах Східної Європи.

Всупереч поширеній тезі про поліпшення ситуації в українській науці (особливо щодо фінансування), показники з низки ключових позицій виявилися досить невтішними. Насамперед вражає сумний факт скорочення загальної чисельності наукових співробітників (за останні 10 років приблизно на 1-2% на рік). Зменшилася також загальна кількість публікацій: за цим показником Україну вже випередила Бразилію.

Головну причину занепаду автори вбачають у неадекватному фінансування. Так, у 2011 році держава виділила на виконання наукових та науково-технічних робіт всього лише 3860 млн. грн. - 0,29% ВВП. Для порівняння, в ЄС або США на науку йде від 2 до 3% валового національного продукту.

Читайте також:

Українські вчені заявили про "наукоцид" від Табачника

Зарплата Азарова в 10 разів вища середньої по Україні

Українській науці не вистачає грошей навіть на зарплати: академіки погрожують пікетами Ради і Кабміну

Азаров пообіцяв "ще більше грошей на українську науку"

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...