Топ Новини

Влада Росії планує оголосити війну торрентам і безкоштовному контенту

2 листопада 2012 в 14:16
Замість торрентів, що викладають безкоштовний контент, частина якого з точки зору правовласників є нелегальним, російська влада планує щороку викладати в "вільний безкоштовний доступ" не більше 50 фільмів "видатних режисерів, які мають особливе культурне і просвітницьке значення".

Російська влада може почати боротьбу з поширенням нелегального контенту в інтернеті через торренти (файлообмінні протоколи). При цьому головний російський торрент є одним з найбільш відвідуваних у світі.

У проекті основних напрямів діяльності уряду боротьба "з поширенням нелегального контенту, зокрема з використанням торрентів,"названа одним з основних завдань уряду РФ на період до 2018 року в "галузі забезпечення безпечного інтернету". Цей документ направлений Мінекономрозвитку в уряд.

- У Росії запрацював реєстр заборонених сайтів

 У числі основних завдань в проекті також названі розвиток систем фільтрації контенту і боротьба з поширенням порнографічних матеріалів за участю дітей; забезпечення ефективної боротьби з кібер-злочинами і атаками; протидія незаконному розповсюдженню персональних даних.

Крім того, автори документа пропонують вжити заходів щодо стимулювання розвитку платіжних онлайн-систем електронної комерції, у тому числі із залученням мобільних операторів в партнерстві з провідними банками.

Торенти дозволяють безкоштовно завантажувати контент (фільми, відео, музику, програмне забезпечення і т.д.). За наявності швидкісного інтернет-з'єднання навіть великі за об'ємом файли викачуються через торрент швидко через принцип роботи протоколу: файл закачується частинами з комп'ютерів різних користувачів і одночасно роздає іншим юзерам, які завантажують його.

Багато країн ведуть боротьбу з торрентами і схожими сервісами, оскільки на них міститься величезна кількість піратської продукції. У декількох країнах був обмежений доступ до знаменитого торрент-трекера Pirate Bay, а над його творцями тривають судові процеси.

У США відключили популярний сервіс Megaupload, на Україні закрили доступ до сайту торрентів Demonoid, у Великобританії до тюремного ув'язнення був засуджений власник сайту з великою кількістю відео-файлів Surfthechannel.

Поряд із заходами щодо забезпечення безпеки в інтернеті, в проекті основних напрямів діяльності уряду РФ до 2018 року говориться про заходи зі стимулювання користування всесвітньою павутиною. Так частка домашніх господарств, що мають доступ до інтернету зі швидкістю не менше 2 Мбіт/с, у 2018 році має становити 74% у порівнянні з 26% в 2011 році, а частка активних інтернет-користувачів - вирости до 77% з 42%.

При цьому частка росіян, що не використовують інтернет з міркувань безпеки, до 2018 року може скоротитися до 4% з 21% в 2011 році. Відповідальними за виконання цього цільового показника в проекті документа призначено Мінкомзв'язку, ФСБ і Роскомнадзор.

Автори документа також передбачають розміщення в "вільному безкоштовному доступі" в інтернеті щорічно по 50 фільмів і 10 вистав "видатних режисерів кіно і театру, фільмів і вистав, які мають особливе культурне і просвітницьке значення".

Очікується, що до 2018 року до інтернету буде підключено 82,2% російських бібліотек (у 2011 році - 27,6%) та створено 27 віртуальних музеїв проти 5 в минулому році.

Внесок інтернет-ринку в економіку Росії, відповідно до проекту, виросте до 3,7% ВВП у 2011 році з 1,6% в 2009 році, що можна порівняти з уже досягнутими показниками Італії та Іспанії, "але значно нижче відповідної частки у ВВП Данії і Великобританії (5,8% і 7,2% відповідно)".

Читайте також:

ФСБ пропонує заборонити в Росії Gmail, Hotmail і Skype

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...