Топ Новини

Вчені: Спілкування в інтернеті мало відрізняється від звичайного

14 травня 2012 в 07:57
Вчені встановили, що незважаючи на майже поголовну анонімність спілкування у чатах IRC, значна частина користувачів дотримується правил пристойності.
ipad_ruki_internet.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Вчені з Австрії та Швейцарії спростували усталену думку про те, що спілкування в інтернеті відрізняється від спілкування у реальному житті. Зокрема, вони встановили, що переважна частина користувачів Мережі дотримується правил пристойності. Стаття вчених з'явилася у журналі Scientific Reports.

У рамках дослідження учені аналізували спілкування користувачів у мережах IRC (nternet Relay Chat) - однієї з найстаріших систем (для переважно групового спілкування) у реальному часі. Дослідники протягом 42 днів відстежували повідомлення у 20 каналах. Тематика спілкування була найрізноманітніша - музика, спорт, бізнес, політика тощо.

Усього вчені проаналізували 2,5 мільйона повідомлень за різними тематиками від більш ніж 20 тисяч користувачів. Вченим вдалося виявити, що багато закономірностей, відомих для інших типів спілкування, працюють і в разі IRC. Зокрема, наприклад, під час розмови час між послідовними повідомленнями конкретного користувача поводить себе як обрізана експонента з показником 1,53.

Окрім того, вчені встановили, що незважаючи на майже поголовну анонімність спілкування в каналах IRC, значна частина користувачів дотримується правил пристойності. Так, близько 85 відсотків усіх повідомлень мала нейтральне або позитивне емоційне забарвлення. При цьому групи, в яких спілкування протікало у подібному ключі, зберігали позитивний або нейтральний настрій протягом багатьох тижнів.

Читайте також:

Відвідувати інтернет-магазини і релігійні сайти набагато небезпечніші, ніж порносайти


Через дії правоохоронців українські сайти можуть піти в офшори

Інтернет в Україні - все ще привілей освічених людей з високими доходами

Засновник Google Сергій Брін вважає Facebook і Apple небезпечними для відкритого інтернету

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...