Топ Новини

Вчені придумали еластичні батареї нового типу: кабель стане акумулятором

10 вересня 2012 в 08:37
Вчені створили еластичний акумулятор, який можна буде вплітати у тканину, а також зав'язувати у вузли. Нова технологія дозволить створювати одяг з вбудованим обігрівачем.
untitled.JPG
gizmag.com

Компанія LG розробила просту і ефективну технологію виробництва еластичних акумуляторів, що дозволяє створювати літій-іонні батареї у вигляді дроту, який можна скручувати, зав'язувати у вузол і навіть вплітати у тканину.

Експерименти показали, що така батарея генерує струм навіть після багаторазових механічних маніпуляціях з нею. Однак технологія ще далека від ідеалу, і в розправленому стані акумулятор поки що працює краще, ніж у зігнутому.

Інші вчені, які працюють в цьому напрямку, намагалися створювати спеціальні гнучкі матеріали, використовуючи нанотехнології. Також були проекти з напилення акумуляторного шару на поверхню приладу. Ці ідеї досі не принесли реальних результатів. Корейці ж просто розмістили класичний акумулятор всередині кабелю.

Основою конструкції стали тонкі мідні нитки, покриті нікель-олов'яним сплавом. Вони виконують функції анода. Поверх мідного дроту розташований провідник з алюмінію, вкритий літій-кобальтовим шаром. Він виконує функцію катода. Між цими шарами розташовується електролітна рідина, а зовні конструкція вкрита ізолятором. Товщина кабелю становить всього кілька міліметрів.

Крім того. нитки нового акумулятора можна буде вплітати в одяг. Таким чином, з'явиться можливість створити, наприклад, светр із вбудованим обігрівачем, від якого, до того ж, можна заряджати смартфони і ноутбуки. Можливості для використання нової технології обмежуються тільки фантазією розробників.

Дослідницький підрозділ почав вести розробки в цій області ще в 1999 році, і схоже, що тринадцятирічна робота LG може здійснити на ринку революцію.

Читайте також:

LG починає випуск гнучких екранів

Представлений перший у світі ноутбук, керований поглядом


Розроблено акумулятори, що заряджаються за 20 секунд

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...