Вчені створили рідину, що рухається самостійно

27 березня в 15:09

Подібні рідини можуть застосовуватися, наприклад, для пережвижения нафти по трубопроводу.

Исследование, ученый
Вчені створили новий вид речовини
Вчені з Брандейського університету створили новий вид речовини – рідинк, яка переміщається не під дією сили гравітації або механічного впливу, а самостійно. Про свою розробку дослідники повідомили в журналі Science.

Дослідники використали мікротрубочки з мозку корови і помістили їх у водний розчин, куди потім додали молекули моторного білка кинезину і нуклеозиду аденозинтрифосфату (АТФ). Мікротрубочки розташовуються паралельно одна одній, а молекули кинезину опиняються між ними, як шпали між рейками. Використовуючи АТФ як джерело харчування, кинезин починає рух уздовж мікротрубочки, структура розпадається, і трубочки, що звільнилися, об'єднуються з іншими молекулами кинезину.

Читайте також: Вчені офіційно визнали існування хмар "Судного дня"

Поки ж трубочки вільні, вони утворюють в рідині закручені структури. Як відзначають дослідники, аналогічні, але набагато більш складні процеси відбуваються в організмі людини. Вченим вперше вдалося змусити їх все обертатися тільки в одному напрямку – це виявилося можливо за допомогою когерентного потоку.

Вчені розраховують на можливість застосування "самохідних" рідин в індустрії – так, наприклад, можна змусити нафту переміщатися по трубопроводу без перекачування.

Раніше повідомлялося про те, що компанія Boeing представила новий, "найлегший у світі" метал, який на 99,9% складається з повітря.

За матеріалами: gazeta.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • dr_vasyl 27 марта, 16:24 пережвижения - провідне українське видання копіпейстить з окупанської газети і перекладає гугл транслейт, замість того, щоб подивитись оригінал і не нариватись на ефект зіпсутого телефону. Сором! Цікаво, що буде скоріше - чи наші журналісти навчаться працювати за високими стандартами або швидше їх замінять на програмку з елементами ШІ. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...