Вчені створили пристрій для швидкої діагностики бактеріальних інфекцій

19 березня в 04:45

На сьогоднішній день для виявлення бактеріальних інфекцій потрібно кілька днів.

Молодой ученый
Вчені зможуть діагностувати бактеріальні інфекції в польових умовах
Вчені з США розробили пристрій для експрес-діагностики бактеріальних інфекцій. Про свою розробку дослідники повідомили у журналі Applied and Environmental Microbiology.

Для виявлення бактеріальних інфекцій на сьогодні дослідникам потрібно мінімум кілька днів, протягом яких бактерії, які були посіяні на сприятливе середовище, повинні розростися. Більш того, для проведення точних досліджень необхідні стерильність і певна температура і тиск.

Команда фахівців створила портативний діагностичний прилад, що працює від батарейок. Апарат розміром з взуттєву коробку дозволяє проводити діагностику в польових умовах і в стислі терміни. Він проводить рекомбіназну полімеразну ампліфікацію — альтернативу ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції), що дозволяє буквально за кілька хвилин збільшити кількість генетичного матеріалу. У приладі використовується змінний картридж з лунками, що дозволяють одночасно діагностувати 16 захворювань.

Читайте також: ВООЗ назвала найнебезпечніші для людини стійкі до антибіотиків бактерії

Реакція може йти при кімнатній температурі, але найкраще протікає при 37-42 °С. Після збільшення числа бактерій до необхідної кількості на них можна протестувати антибіотики і вибрати той, до якого у бактерій немає стійкості.

Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.

За матеріалами: gazeta.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...