Вчені створили наночастки для лікування злоякісних пухлин очей

Поділитися
Вчені створили наночастки для лікування злоякісних пухлин очей Наночастки допомагають вилікувати злоякісні пухлини очей © Hi-news.ru
Наночастки не тільки викликають загибель пухлин, але і збільшують шанси на виживання піддослідних тварин.

Вчені з Мічиганського університету розробили наночастки, які "змушують" захисні механізми пухлинних клітин працювати проти самих себе, замикаючи метаболічну мережу і приводячи до запрограмованої загибелі клітини.

Вчені використовували напівпровідникові наночастки зі спеціальним платиновим електродом для запуску синтезу антиканцерогенних сполук (токсинів). Наночастки під впливом світлового потоку імітують поведінку НАДФН-оксидази, мультимолекулярного ферментного комплексу, який використовується імунними клітинами для усунення клітин пухлини та інфекційних агентів. Зазвичай пухлинні клітини використовують НАДФ-Н для захисту від токсинів, отже, чим більше НАДФ-Н вони проведуть у відповідь на дію частинок, тим швидше відбудеться їхня загибель.

Читайте також: Аспірин може використовуватися для лікування раку – вчені

Дослідники проводили випробування наночасток протягом чотирьох років на мишах, у передній камері ока яких були присутні метастази раку молочної залози. В ході досліджень вчені встановили, що наночастки не тільки руйнують злоякісні утворення, але і збільшують шанси на виживання піддослідних тварин.

Як відзначають дослідники, подібний метод лікування має кілька переваг. Перша з них полягає у високій швидкості вироблення токсинів (близько 20 мільйонів токсинів в годину), а друга – в тому, що активація синтезу антиканцерогенних сполук відбувається тільки під впливом світла, а значить, процесом можна легко керувати.

Раніше повідомлялося про те, що вчені з США заявили про винахід потенційно революційного ліки від раку, які допоможуть забезпечити тривалу протидію рецидивам. За словами одного з керівників дослідження Стенлі Риддела, нова терапія допомогла тим пацієнтам, яким не допомагали ніякі традиційні методи лікування. Він зазначив, що вчені не виявили жодних ознак лейкемії з використанням точних технологій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі