Вчені розкрили секрет походження важких елементів

Поділитися
Вчені розкрили секрет походження важких елементів Важкі елементи утворюються в результаті злиття нейтронних зірок © Naked Science
Основним джерелом важких елементів можуть бути нейтронні зірки.

Вчені вивчили карликову галактику, аномально багату важкими елементами, і розкрили таємницю їхнього походження. На думку дослідників, джерелом елементів важче заліза є нейтронні зірки, що гинуть. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Nature.

На даний момент вважається, що важкі елементи утворюються в результаті вибуху величезної наднової зірки, при ударній хвилі, що утворюється в результаті злиття двох нейтронних зірок, або в інших екстремальних обставинах.

У ході дослідження вчені вивчали галактику Сітка ІІ, яка була відкрита всього близько року тому. Галактика є одним з численних супутників Чумацького Шляху і розташовується на відстані всього 98 тисяч світлових років від Землі.

Читайте також: Астрофізики оцінили кількість розумних цивілізацій у Всесвіті

Вчені з Інституту Кавлі відзначили, що галактика багата елементами важче заліза. У новому дослідженні вчені висунули ряд припущень, які пояснюють цю особливість карликової галактики процесами, які відбувалися в її далекому минулому.

Як заявив один з авторів дослідження Енріко Рамірес-Руз, "Вибух зірки масою у 8 разів більше сонячної створить золото масою приблизно з Місяць. Злиття нейтронних зірок породить стільки золота, скільки важить весь Юпітер". Виявлена вченими кількість важких елементів в Сітці ІІ вказує на те, що вони були породжені саме нейтронними зірками.

Раніше вчені заявили про те, що Земля могла пережити спалах наднової зірки близько двох мільйонів років тому. Вчені відкрили сліди наднової, яка "бомбардувала" Землю і Місяць приблизно 1,7 – 2,6 мільйона років тому, вивчаючи зразки місячних порід, які були доставлені в ході місій "Аполлон-12", "Аполлон-15" і "Аполлон-16".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі