В Японії створена система для рециркуляції рідкоземельних елементів

Поділитися
Японська Hitachi повідомила про розробку механізму для збору та повторного використання рідкоземельних металів зі списаних жорстких дисків і компресорів, щоб знизити залежність Японії від постачань рідкоземельних матеріалів з Китаю, де такі постачання обмежили.
Японська Hitachi повідомила про розробку механізму для збору та повторного використання рідкоземельних металів зі списаних жорстких дисків і компресорів, щоб знизити залежність Японії від постачань рідкоземельних матеріалів з Китаю, де такі постачання обмежили.Створена система дозволяє витягти 100 рідкоземельних магнітів з жорстких дисків на годину, що приблизно у вісім разів швидше, ніж вручну, йдеться у сьогоднішній заяві токійській компанії. Прес-секретар Hitachi Сакото Ясінага сказав, що компанія планує отримувати від рециркуляції до 10% всіх необхідних у виробництві рідкоземельних металів. Запрацювати система переробки в промислових масштабах повинна до 2013 року. Японські виробники електроніки планують скоротити свою залежність від постачань із Китаю рідкісноземельних матеріалів. Зараз на частку КНР припадає до 97% світових поставок цих матеріалів. До рідкоземельних матеріалів відносять групу з 17 елементів, що включає лантан, скандій, ітрій і лантаноїди. Всі ці елементи - метали сріблясто-білого кольору, всі мають подібні хімічні властивості. Рідкоземельні елементи виявляють між собою велику подібність хімічних і деяких фізичних властивостей, що пояснюється майже однаковою будовою зовнішніх електронних рівнів їхніх атомів. Рідкоземельні елементи - метали, їх отримують відновленням відповідних оксидів, фторидів, електролізом безводних солей та іншими методами. У 2007-2008 рр. у світі видобувалося по 124 тисячі тонн рідкоземельних елементів. Причому лідирували наступні країни: Китай (120,00 тисяч тонн), Індія (2,70 тисячі тонн), Бразилія (0,65 тисячі тонн). Дані щодо СНД, США та Австралії на 2008 рік невідомі. На кінець 2008 року дані стосовно запасів наступні: Китай (89 000 тисяч тонн), СНД (21 000 тисяч тонн), США (14 000 тисяч тонн), Австралія (5 800 тисяч тонн), Індія (1 300 тисяч тонн), Бразилія (84 тисячі тонн). Рідкоземельні елементи використовують у різних галузях техніки: в радіоелектроніці, приладобудуванні, атомній техніці, машинобудуванні, хімічній промисловості, в металургії тощо. Широко застосовують La, Ce, Nd, Pr у скляній промисловості у вигляді оксидів та інших сполук. Ці елементи підвищують прозорість скла. Рідкоземельні елементи входять до складу скла спеціального призначення, що пропускає інфрачервоні промені та поглинає ультрафіолетові промені, кислотно та жаростійкого скла. Рідкоземельні елементи застосовують у виробництві деяких вибухових речовин, спеціальних сталей і сплавів в якості газопоглинача. Монокристалічні сполуки рідкоземельних елементів (а також скла) застосовують для створення лазерних та інших оптично активних і нелінійних елементів в оптоелектроніці.

За матеріалами CyberSecurity.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі