В Індонезії запущена система раннього попередження про цунамі

Поділитися
Завершилося налагодження німецько-індонезійської системи раннього попередження цунамі в Індійському океані (German-Indonesian Tsunami Early Warning System for the Indian Ocean, GITEWS) - рівно через шість років після жахливої катастрофи, яка забрала життя мільйонів людей по всій Південній і Південно-Східній Азії.
Завершилося налагодження німецько-індонезійської системи раннього попередження цунамі в Індійському океані (German-Indonesian Tsunami Early Warning System for the Indian Ocean, GITEWS) - рівно через шість років після жахливої катастрофи, яка забрала життя мільйонів людей по всій Південній і Південно-Східній Азії.Проект буде залишатися міжнародним до 31 березня 2011 року, після чого Індонезія візьме всі турботи на себе. В основі системи - технологія оцінки сейсмічної активності SeisComP3, розроблена в Німецькому дослідному центрі наук про Землю. Вона являє собою комбінацію різних датчиків, які здатні швидко та точно виявляти і аналізувати землетруси за підтримки GPS. Технологія настільки добре зарекомендувала себе, що нею користуються вже сорок країн світу. За шість років по всій Індонезії було побудовано триста станцій - це і сейсмометри, і GPS-установки, і мареографи, і системи буїв. За словами відповідальних осіб, попередження про можливе цунамі з оцінками ризиків для різних ділянок узбережжя надходить через п'ять хвилин після підводного землетрусу. Втім, випробування індонезійської системи показали, що від буїв мало користі. Тому є міркування вивести їх далі у відкритий океан, де вони будуть допомагати виявляти цунамі відразу всім країнам, що мають вихід до Індійського океану. Землетрус біля островів Ментавай, що стався 25 жовтня минулого року, теж виявив значні недоліки системи. Цунамі сильно вдарило по острову Пагано, що у Зондській дузі. Перші хвилі прибули майже одночасно з оприлюдненням - через 4 хвилини 46 секунд після землетрусу - і вбили близько 500 осіб. На Суматрі різниця між попередженням і прибуттям першої хвилі склала близько 40 хвилин, але тут велику роль зіграв острів Пагано, який затримав цунамі. І все-таки експерти прийшли до висновку, що GITEWS виявилася технічно та організаційно функціональною. З вересня 2007 року вона оперативно виявила чотири цунамі. Ну а що стосується остров'ян, що знаходяться на передньому краї, їм не варто чекати звернень: їхнє завдання - бути готовими до цунамі цілий рік.

За матеріалами Компьюленты

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі