Топ Новини

У зоні відчуження хочуть вирощувати сировину для біогазу

16 травня 2011 в 13:39
Державне агентство з управління зоною відчуження спільно з українсько-бельгійським підприємством з вирощування та використання біомаси PhytoFues Investments має намір провести експеримент з використання Чорнобильської зони відчуження для отримання біомаси.

Про це повідомив заступник голови держагентства Микола Проскура.

«Ми хотіли б завершити основні польові дослідження протягом року», - сказав він.

М.Проскура повідомив, що суть експерименту полягає у вирощуванні на сільгоспземлях, що входять до зони відчуження, проса прутовидного - багаторічної рослини, що не потребує щорічного перепосіву - для одержання біомаси, яку можна буде спалювати на теплових електростанціях або отримувати з неї біогаз.

Технологію запропоновано відповідним СП, яке і має намір інвестувати його проведення. Зола, яка буде отримана після спалювання відповідної сировини і містить радіонукліди, буде цементувати і зберігатися у спеціальному сховищі зони відчуження ЧАЕС.

«Ця технологія має низку переваг, однак є й такі, які не вимірюються грошима - це догляд за полями, які не будуть горіти», - зазначив М.Проскура.

Тим самим, за його словами, виникне можливість отримувати не тільки енергоресурси, але і більш ефективно проводити дезактивацію зараженого
ґрунту і рослин.

Нагадаємо, внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС забруднено радіонуклідами понад 145 тисяч квадратних кілометрів території України, Білорусі та Російської Федерації. В Україні статус постраждалих мають більше 2,2 млн людей, з яких 255 тисяч - учасники ліквідації наслідків аварії. З 27 квітня 1996 року з міст Прип'ять і Чорнобиль евакуйовано близько 91 тисяч осіб», - нагадав прем'єр міністр.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...