Топ Новини

У Росії запрацював реєстр заборонених сайтів

1 листопада 2012 в 07:33
Відтепер в Росії сторінки в інтернеті, які містять інформацію, наприклад, про дитячу порнографію, рекламу наркотиків або інструкції щодо суїциду, можуть бути заблоковані ще до рішення суду. Причому, поскаржитися на такі сайти можуть прості користувачі. З 1 листопада будь-який користувач може повідомити про це на спеціальну сторінку Роскомнагляду.
internet.jpg
transCam, flickr.com

У Росії 1 листопада офіційно набув чинності закон "Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їхньому здоров'ю та розвитку", який вводить заборону на небезпечний для дітей інтернет-контент.

За адресою zapret-info.gov.ru почав працювати реєстр сайтів, що містять інформацію, поширення якої в Російській Федерації заборонено.

У першу чергу мова йде про дитяче порно, інструкції щодо суїцидів і з виготовлення наркотиків. У цьому випадку можливе досудове закриття сайтів. При наявності іншої забороненої інформації рішення про закриття ресурсу буде прийматися на підставі постанови суду.

Сайти будуть потрапляти в цей список наступним чином: після виявлення сторінок з нелегальним контентом Роскомнагляд повинен попередити власника інтернет-ресурсу про виявлення забороненої інформації, якщо протягом доби той її не видалить, а хостинг-провайдер також буде бездіяльним, сайт потрапить в реєстр заборонених і буде заблокований.

При цьому закон передбачає блокування як за URL-адресою, так і за IP-адресою. Експерти вважають, що блокування за IP може призвести до недоступності добропорядних ресурсів, розташованих за тією ж адресою.

За першу годину існування реєстру в нього надійшла 161 заявка. У це число не входить спам: подібних повідомлень було відфільтровано набагато більше.

Читайте також:

Google очолює десятку найпопулярніших в Україні сайтів, замикає — Facebook

Україна посіла друге місце в світі за темпами зростання інтернету

Соцмережа «ВКонтакте» хоче розмістити акції на біржі у Нью-Йорку

Українська Вікіпедія росте практично зі швидкістю китайської

 

За матеріалами: , , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...