Суд перевірить угоду ACTA на відповідність законам Європи з прав людини

22 лютого 2012 в 17:42
Європейський суд перевірить угоду із захисту інтелектуальної власності ACTA, чи сумісний цей документ з основними правами людини.

У зв'язку з масовими протестами громадськості Єврокомісія прийняла рішення передати Міжнародну угоду по боротьбі з контрафактною продукцією (Anti-CounterfeitingTradeAgreement) ACTA на юридичну експертизу до Європейського суду. Як заявив у середу, 22 лютого, в Брюсселі комісар ЄС з торгівлі Карел де Гюхт, Європейський суд перевірить ACTA на відповідність європейським законам про свободу слова та інформації, а також про захист приватних даних та інтелектуальної власності.

За словами де Гюхта, цим кроком Єврокомісія реагує на шквал міжнародної критики. «Дебати мають грунтуватися на фактах, а не на помилкових відомостях або чутках», - підкреслив єврокомісар. Угода ACTA, що розроблена багато в чому за ініціативою США і Японії, покликана захистити права інтелектуальної власності у всьому світі. Однак критики вбачають у ній спробу обмежити свободу в інтернеті. У зв'язку з безперервними масовими протестами в цілому ряді країн, серед іншого Польща і Чехія відмовилися від ратифікації цього документа, а Німеччина вирішила навіть не підписувати ACTA до врегулювання всіх відкритих питань.

Тим часом міністр юстиції ФРН Забіне Лойтхойссер-Шнарренбергер (SabineLeutheusser-Schnarrenberger) назвала мудрим рішення Єврокомісії передати угоду ACTA на юридичну експертизу до Європейського суду. «Європейський суд ретельно перевірить, чи сумісний цей документ з основними правами людини в Європі», - заявила вона 22 лютого в Берліні.

Читайте також

Anonymous будуть атакувати урядові сайти кожну п'ятницю

Європейський суд скасував антипіратські фільтри в соцмережах

Болгарія через протести відклала договір по боротьбі з інтернет-піратством ACTA

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...