Російська розвідка випробує систему вкидання інформації у соцмережі на пострадянських країнах

27 серпня 2012 в 13:56
Після того як СЗР отримає у своє розпорядження програми "Шторм-12", "Монітор-3" і "Диспут", вони можуть застосовуватися для впливу як на зовнішню аудиторію, так і на внутрішню.
computer_internet_DSC3908.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Служба зовнішньої розвідки (СЗР) Росії витратить близько 1 мільйона доларів на програмне забезпечення, яке дозволить ефективно вкидати потрібну інформацію в соціальні мережі. Випробування нової системи може пройти на пострадянських країнах.

"У січні 2012 року Служба зовнішньої розвідки оголосила три закритих тендери на суму понад 30 млн руб., мета яких - виробити нові методики моніторингу блогосфери. Головне завдання - "масове поширення інформаційних повідомлень в заданих соціальних мережах з метою формування громадської думки", - зазначає російське видання «Коммерсант». Як підкреслюється, три проекти, хоч і розбиті на різні тендери, тісно пов'язані один з одним.

Планується, що спочатку моніторити блогосферу буде система "Диспут", яка повинна займатися "дослідженням процесів формування груп поширення інформації в соціальних мережах" та "визначенням факторів, що впливають на популярність і поширеність відомостей".

- У Кремлі «взяли на олівець» 60 мільйонів блогерів


Потім отриману інформацію буде аналізувати система "Монітор-3". Її завдання - "розробка методів організації та управління в інтернеті віртуальною групою залучених експертів, що передбачають постановку завдань, контроль роботи в соціальних медіа та регулярне отримання від експертів інформації в заданих предметних областях".

І вже на основі отриманих даних вкидати потрібну інформацію в соцмережі почне система "Шторм-12".

Співрозмовники видання в російських спецслужбах не відкидають, що після того як СЗР отримає у своє розпорядження програми "Шторм-12", "Монітор-3" і "Диспут", вони можуть застосовуватися для впливу як на зовнішню аудиторію, так і на внутрішню.

"Після того як розробка завершиться, почнуться попередні випробування, які повинні будуть довести ефективність системи", - розповіло одне з джерел видання. На питання про те, на яких саме країнах ці розробки будуть випробувані, співрозмовник відповів ухильно: "На першому етапі це можуть бути країни Східної Європи, що входили до складу Радянського Союзу".

Читайте також:

«ВКонтакте» відкрила представництво в Україні

Всіх іранських чиновників відключать від інтернету

Україна — лідер за темпами зростання ринку інтернет-реклами в Центральній та Східній Європі

Число інтернет-абонентів в Україні зросло з початку року на 11%

 

За матеріалами: Коммерсантъ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...