Росія на межі наукового прориву: вчені наблизилися до створення штучного розуму

22 серпня 2012 в 11:38
Вперше за майже п'ять десятиліть вчені підійшли впритул до створення штучного інтелекту, який здатний думати так само, як людина.
f9092e0c4d6e45e49c491e8dd53fb3d6.jpg
habrahabr.ru

Російські фахівці першими у світі наблизилися до створення комп'ютерної програми, що є справжнім штучним інтелектом.

Відомий англійський математик Алан Тьюрінг, що заклав основи сучасної комп'ютерної техніки, у написаній в 1950 році статті «Обчислювальні машини й розум» запропонував тест на визначення інтелектуального рівня і природи інтелекту комп'ютера.

Під час нього екзаменатори ставлять двом таємним співрозмовникам будь-які питання. Потім вони повинні визначити, хто із співрозмовників людина, а хто - машина.

При цьому Тьюрінг вивів спеціальну формулу для визначення межі, коли штучний розум досягає рівня людського. За його висновками, якщо машина зможе «обдурити» перевіряючих у відповідях на 30% поставлених питань, то вона «володіє штучним інтелектом».

Такий підхід був визнаний світовою наукою еталонним і всі новітні «інтелектуальні» комп'ютерні програми проходили даний тест. До нинішнього літа людина без особливих зусиль могла визначити, з ким під час тесту вона веде бесіду - з людиною, або машиною.

Проте кілька тижнів тому вперше за майже п'ять десятиліть вчені підійшли впритул до створення штучного інтелекту, який здатний думати так само як людина. І це вдалося зробити російській науковій групі.

На проведеному в кінці минулого червня під егідою англійського Університету міста Редінг конкурсі, який пройшов у знаменитому головному шифрувальному центрі Другої світової війни Великобританії - Блетчлі-парк, росіяни представили програму «Євгеній». Всього в тестах брали участь п'ять новітніх програм. «Євген» стала переможцем, зумівши у 29,2% своїх відповідей ввести екзаменаторів в оману щодо своєї природи.

Таким чином, програма не добрала всього 0,8% для того, щоб проголосити настання нової ери - появи штучного інтелекту.

Рівень розвитку сучасних комп'ютерів впритул наблизився до рубежу, подолавши який, вони стануть володарем штучного інтелекту і суперниками людини.

Як вказав у зв'язку з цим один з провідних фахівців у сфері штучного інтелекту, який обіймає посаду директора Центру когнітивних досліджень Університету Тафта, американський філософ Деніел Деннет, «немає жодних перешкод для того, щоб створити аналогічного людині робота».

Читайте також:

Google створив штучний розум, який уміє розпізнавати кішок в інтернеті

Риба-робот буде досліджувати глибини океанів

Вченим вдалося навчити робота виражати емоції (відео)

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...