Топ Новини

Помер винахідник ноутбука

10 вересня 2012 в 10:15
Створення першого ноутбука порівнюють із створенням космічного шаттла. Перший ноутбук важив 4,6 кг і коштував більше 8000 доларів. Перші моделі використовувалися в основному для військових цілей.
notebook.jpg
cybersecurity.ru

Розробник першого у світі ноутбука Білл Моггрідж помер у віці 69 років від раку. Він був першим, хто сконструював саму технологічну модель комп'ютера, де системний блок був інтегрований з клавіатурою, а на всю цю конструкцію опускався монітор.

Його перший ноутбук 1979 року під назвою GRID Compac важив 4,6 кг, а вартість машини становила більше 8000 доларів. На сучасні ноутбуки він був схоже досить віддалено. І тим не менше, ще у 2010 році Моггрідж став володарем почесного призу Принца Філіпа за розробку ноутбука. Тоді організатори церемонії нагородження порівняли створення першого ноутбука із створенням космічного шаттла, відзначивши його фундаментальний внесок у розвиток сучасної обчислювальної техніки в цілому.

Сам Моггрідж говорить, що перші моделі ноутбуків, створені за його дизайном, були переважно військовими машинами, оскільки в побуті у людей просто не було необхідності мати переносний комп'ютер. Крім того, ціна в 8000+ доларів робила цю машину також аж ніяк не побутовою. Згодом права на виробництво Grid купила в 1988 році компанія Tandy Corporation.

Окрім винаходу ноутбука, Моггрідж також був одним з розробників такої науки, як «інтерактивний дизайн» - дисципліни, яка концентрувалася на створенні нових цифрових пристроїв та інтерфейсів для взаємодії людини і машини.

Читайте також:

Dell припиняє випуск нетбуків

Представлений перший у світі ноутбук, керований поглядом

Toshiba створив ноутбук-хамелеон

В Індії створили найдешевший ноутбук

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...