Північне сяйво було зафіксовано над Центральною Європою

6 грудня 2015 в 17:58

Поява північного сяйва пов'язана з високою активністю на Сонці.

северное сияние
Північне сяйво можна було побачити над Центральною Європою
Facebook/Ben Chorn

Північне сяйво, яке зазвичай можна спостерігати недалеко від полюсів, у цьому році було зафіксовано на більшій частині Центральної Європи і в США. Повідомлення про це було опубліковано виданням New Scientist.

Поява північного сяйва на більшій території пов'язано з високою активністю на Сонці, яка на даний момент перебуває на піку. Геомагнітне випромінювання Сонця було особливо сильним, у результаті чого сонячний вітер, який взаємодіяв з атмосферою Землі, викликав Сонячне сяйво за межами полюсів.

Дивіться фото: Грандіозна сонячна буря може викликати північне сяйво навіть у помірних широтах

Прогнозувати, де з'явиться північне сяйво, досить важко. Для цього вчені використовують спеціальну модель, засновану на даних про інтенсивність сонячного вітру, які збираються супутниками NASA. У результаті дослідники отримують карту, що відображає місця, в яких може з'явитися Північне сяйво. За словами астрофізика Алана Даффі, це пов'язано з тим, що магнітне поле Землі є дуже нестабільним, а значить, передбачити появу Північного сяйва дуже важко.

У цьому році північне сяйво було зафіксовано далеко за межами очікуваного поля.

Раніше в цьому році метеорологи США опублікували фото полярного сяйва в чорно-білій гамі. Зображення були зроблені за допомогою апарату VIIRS, який робить фото в інфрачервоному спектрі.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...