Названо знакові події 2012 року в сфері високих технологій

3 січня 2013 в 17:17
Основними ІТ-подіями минулого року стали вихід Windows 8, iPhone 5, "патентна війна" між Apple і Samsung, а також вихід на біржу Facebook. У всіх цих подіях експерти знайшли як переваги, так і недоліки.
marketing-plan-technology.jpg
skipser.org

Американський техноблог PCWorld підбив підсумки 2012 року і склав рейтинг головних подій у сфері високих технологій.

До списку увійшли такі знакові події, як вихід операційної системи Windows 8 корпорації Microsoft, IPO Facebook, "велика патентна війна" між Apple і Samsung, а також вихід iPhone 5 і бум краудфандінга (колективного фінансування проектів через інтернет).

При цьому кожна зазначена подія стала медаллю з двома сторонами.

Так, вихід ОС Windows 8 в самій корпорації Microsoft вважають успішним, відзначаючи, що продажі ліцензій на систему перевищили позначку в 40 млн. У той же час ряд аналітиків одразу після виходу назвали Windows 8 провальною, нагадавши, що після презентації системи її "хрещений батько" Стівен Сінофскі, а також ряд інших розробників пішли з компанії.

Іншою знаковою подією минулого року, що змусила експертів говорити про потенційну кризу в сфері IT, став вихід на біржу Facebook, найбільшої в світі соціальної мережі.

Дітище Марка Цукерберга запропонувало інвесторам цінні папери за максимально можливою ціною в 38 доларів за акцію, що дозволило залучити понад 16 млрд дол.

Проте практично відразу після IPO на Facebook було подано два колективних позови в зв'язку з нерозкриттям важливої інформації перед розміщенням. Крім того, стало відомо, що багато вкладників, у тому числі керівники, почали збувати акції, і поступово цінні папери стали втрачати в ціні. Тепер багато аналітиків записали Facebook в "мильні бульбашки", прогнозуючи подальше зниження вартості цінних паперів.

Продовження "патентної війни" між південнокорейською компанією Samsung і американський корпорацією Apple стало одним з найбільш освітлюваних подій у світових ЗМІ. Раніше каліфорнійський суд тимчасово заборонив продавати деякі гаджети Samsung в США і зобов'язав сплатити на користь Apple 1,05 млрд доларів, проте потім Патентне управління США відхилило так званий універсальний "патент Стіва Джобса", а пізніше суд встав на сторону Samsung, скасувавши обмежувальні заборони на продаж гаджетів і визнавши кілька патентів чеболя.

Вихід iPhone п'ятого покоління викликав бурхливий ажіотаж серед споживачів: за першу добу після старту передзамовлень понад 2 млн осіб виявили бажання володіти новим смартфоном. Однак незабаром власники нових гаджетів зіткнулися з неприємним сюрпризом: як виявилося, операційна система iOS працювала не зовсім коректно, і найбільшу кількість нарікань викликав сервіс карт, у результаті чого представникам Apple довелося принести свої вибачення і пообіцяти доопрацювати мобільну платформу, порадивши користуватися програмами конкурентів, зокрема, Google-maps.

Нарешті, експерти PCWorld вказали на таку цікаву тенденцію в світі високих технологій, як краудфандінг, колективне фінансування проектів через інтернет. Флагманом краудфандінга став сайт Kickstarter.com, що з'явився ще в 2009 році проте в 2012-му пережив друге народження. Рекордсменом зі збору коштів на Kickstarter.com стали "розумний годинник" Pebble: їх розробники залучили 10 млн доларів для реалізації проекту, таким чином взявши світ технологій штурмом. Згадали аналітики і про проект Wikipedia, який існує на пожертви інтернет-користувачів.

Читайте також:

Названо головні IT-тренди 2013-го ціною в мільярди доларів

У 2012 році Apple заробила більше, ніж всі лідери ринку разом узяті

Смерть ноутбуків як класу призначили на 2017 рік

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...