Топ Новини

На озброєнні російської армії з'являться підводні безпілотники

31 серпня 2012 в 09:01
У Росії впевнені, що розвиток підводних безпілотників є "дуже перспективним напрямком". Чи планується використовувати подібні апарати в диверсійних або протидиверсійних цілях, не уточнюється.
picture.jpg
tetis-pro.ru

У Росії ведеться розробка автономних незаселених підводних апаратів (АНПА) для виконання спеціальних завдань. Про це розповів начальник департаменту держоборонзамовлення Об'єднаної суднобудівної корпорації (ОСК) Анатолій Шлємов.

"Ще в 1989 році було вирішено, ці [спеціальні] завдання доцільно виконувати за рахунок роботизованих засобів, у тому числі і без участі людини. Це ті ж безпілотники, тільки в іншому, підводному, середовищі. Таким же шляхом йдуть ВМС США", - пояснив Шоломів.

За словами представника ОСК, розвиток підводних безпілотників є "дуже перспективним напрямком". І саме на користь АНПА СРСР наприкінці 1980-х років відмовився від використання для диверсійних і протидиверсійних завдань малих підводних човнів типу "Піранья".

В кінці 2011 року ВМФ Росії прийняв на озброєння телекерований автономний безлюдний підводний апарат "Обзор-600". АНПА приписаний до Чорноморського флоту Росії і використовується для розвідки морського дна. Раніше для подібних цілей використовувалися апарати Tiger і Pantera+ британського виробництва.

Апарат "Огляд-600" оснащений маніпуляторами і гідролокатором, здатним виявляти підводні об'єкти на відстані до 100 метрів. Крім того, апарат може передавати оператору кольорове або чорно-біле відеозображення. Чи планується використовувати подібні апарати в диверсійних або протидиверсійних цілях, не уточнюється.

Читайте також:

США почали «перегони кіберзброї», закуповуючи бойові віруси. Росія занепокоїлася

Росія планує нарощувати бойовий потенціал Чорноморського флоту в Севастополі

Американські ЗМІ «засікли» російський підводний човен біля берегів США

Росія озброїть ЧФ РФ 6 підводними човнами

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...