Топ Новини

Microsoft розробила технологію перекладу мови із збереженням голосу

10 листопада 2012 в 10:18
Нова програмна технологія Microsoft буде розпізнавати мову, а також перекладати її на іншу мову зі збереженням особливостей голосу мовця.

Софтверна корпорація Microsoft працює над технологією, яка дозволяє розпізнавати мову, перекладати її на іншу мову і відтворювати її на новій мові із збереженням особливостей голосу мовця, написав у корпоративному блозі директор Microsoft із розробки Рік Рашид.

Рашид вперше продемонстрував роботу технології, виступаючи на презентації в Китаї. Спершу його мова на заході розпізнавалася в реальному часі і виводилася на екран у вигляді оновлюваного тексту англійською мовою.

Далі він показав, що нова програмна технологія Microsoft дозволяє перекладати зміст цієї промови на китайську мову з урахуванням його лексичних та граматичних особливостей - при цьому переклад йшов також у реальному часі.

Нарешті, фінальним етапом став голосовий переклад його промови - Рашид вимовляв речення англійською мовою, а програма відтворювала їх на китайській мові із збереженням особливостей голосу топ-менеджера Microsoft.

«Найбільш значним є те, що ми добилися важливої ​​мети - змогли дозволити англомовній людині, схожій на мені, провести презентацію на китайській, зберігаючи свій голос», - відзначає в блозі Рашид.

Подібна технологія може бути затребувана серед туристів, однак не знайде застосування в сфері бізнес-переговорів, де важливі інтонація та інші нюанси мови.

За словами Рашида, компанія Microsoft веде розробки в цій області спільно з університетом Торонто близько двох років. Водночас, незважаючи на досягнуті успіхи, технологія і раніше робить помилки в одному слові з 7-8.

«Результати і раніше не ідеальні, і чекає серйозна робота в цій області, проте технологія є вельми багатообіцяючою. Ми сподіваємося, що через кілька років у нас будуть системи, які зможуть повністю зруйнувати мовні бар'єри», - заявив Рашид.

Коли технологія розпізнавання і перекладу мови із збереженням голоси надійде в комерційне використання, топ-менеджер Microsoft не уточнив.

Нагадаємо, що над своїми технологіями розпізнавання голосу і способами їх застосування також працюють компанії Apple (система голосового управління Siri), Samsung (голосовий помічник S Voice), Google та інші. Зокрема, сервіс Google Translate дозволяє ввести потрібне слово або вираз за допомогою голосу і прослухати переклад потрібною мовою.

Читайте також:

Microsoft випускає версію Office для iPhone і Android

Microsoft тестує смартфон під власним брендом

Європейська комісія звинуватила Microsoft в недотриманні угод

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...