Топ Новини

Крок на шляху до 5G: японці здійснили передачу даних по мережі зі швидкістю 10 Гбіт/с

1 березня 2013 в 12:20

Японський оператор зміг здійснити мобільну передачу даних зі швидкістю 10 Гбіт/с, що у 100 разів перевищує сучасні швидкості, доступні споживачам. Це черговий крок на шляху до мереж 5G.

NTT DoCoMo, провідний мобільний оператор у Японії, і Токійський технологічний інститут здійснили успішний експеримент бездротової передачі даних на швидкості 10 Гбіт/с.

Експеримент був проведений у місті Ishigaki, префектури Окінава, Японія. Передача пакетів була здійснена в напрямку з абонентської системи на базову станцію. Успішний експеримент став черговим кроком на шляху до мереж п'ятого покоління (5G), вважають експерти.

Для проведення тесту інженери використали смугу 400 МГц на діапазоні частот 11 ГГц. Передача здійснювалася з автомобіля, що рухається зі швидкістю близько 9 км/год. Зазначена швидкість була досягнута за допомогою технології Multiple Input Multiple Output (MIMO), яка розбила дані на кілька потоків. Для передачі даних одночасно використовувалися 8 антен, а для прийому - 16 антен.

Технології, на основі яких була побудована експериментальна система, можуть також бути використані для передачі даних у напрямку від базової станції до абонентської системи, також на швидкості 10 Гбіт/с, підкреслили у прес-службі NTT DoCoMo.

Досягнута NTT DoCoMo швидкість 10 Гбіт/с у 100 разів перевищила швидкість 100 Мбіт/с - максимальну швидкість, яку оператор пропонує своїм абонентам в даний час, додали в компанії.

Однак перед комерційним впровадженням нових стандартів інженерам доведеться вирішити як мінімум одну проблему. Справа в тому, що використання частот, які  перевищують 5 ГГц, скорочує дистанцію, яку хвилі здатні проходити, що найбільш актуально в умовах щільної забудови. Тому в сучасних мережах використовуються менші частоти, пояснили в компанії.

Читате також:

Мобільними телефонами користується 60% жителів Землі

У МТС виникли проблеми зі зв'язком у Києві

У "Київстару" знову виникли проблеми зі зв'язком

За матеріалами: cnews.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...