Google створив штучний розум, який уміє розпізнавати картинки кішок в інтернеті

29 червня 2012 в 10:58
Мозок Google є першою штучною нейронною мережею, яка може розпізнавати об'єкти без підказки з боку людини, але до людського мозку йому ще далеко. Як і більшість інтернет-користувачів, його дуже зацікавили картинки з кішками.
kote.relaxic.net.jpg
relaxic.net

Інтернет-пошуковик Google створив штучний мозок, який може самостійно розпізнавати кішок, повідомляє видання The Times. Проект може стати серйозним проривом у створенні машин, здатних взаємодіяти із зовнішнім світом, розпізнаючи форми та об'єкти, зазначає автор статті.

Виявилося, що «мозок» Google став поводити себе відповідно до звичок багатьох інтернет-користувачів: його дуже зацікавили картинки з кішками. Дослідники завантажували в машину випадкові зображення з YouTube. До кінця експерименту мозок Google впізнав три чверті зображень кішок з 20 тис., йдеться у статті. Також він виявився чутливим до зображень людських тіл і облич.

«Здатність розпізнавання кішок може здатися тривіальною, проте для світу штучного інтелекту вона має серйозне значення», - підкреслює автор. Експерти посилаються на парадокс Моравека, який говорить: навчити машини робити речі, які прості для людей (розпізнавання кішок), важче, ніж навчити робити речі, які людям можуть видатися важкими (гра в шахи).

«Схоже, що мозок Google є першою штучною нейронною мережею, яка може розпізнавати об'єкти без підказки з боку людини, але до людського мозку йому ще далеко», - пише автор.

«Необхідно відзначити, що наша мережа дуже мала у порівнянні із зоровою корою людського мозку: та в мільйони разів більша за кількістю нейронів і синапсів», - підкреслюють дослідники.

Читайте також:

Карти Google стануть тривимірними

Google отримав права на свій автомобіль без водія

Засновник Google допоможе дати старт новій «золотій лихоманці» - в космосі

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...