Топ Новини

Глава Інтернет Асоціації України: Ідею контролю за інформацією в інтернеті неможливо реалізувати

27 березня 2012 в 12:01
В Інтернет Асоціації України передбачають множинні спроби «перекрити» доступ до інтернету, однак вважають, що технічний прогрес зруйнував цю можливість.
internet_notebook.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Голова правління Інтернет Асоціації України Олександр Ольшанський вважає, що в сучасних умовах ідея контролю за поширенням інформації є програшною і нездійсненною. Про це він повідомив в інтерв'ю ZN.UA.

"Вже сьогодні можна констатувати, що переломну точку пройдено. І більше ігнорувати інтернет у політиків не вийде. Але, звичайно, цей процес будуть супроводжувати множинні спроби «перекрити» доступ до інтернету, і точно з'являться люди і, можливо, державні структури, які будуть намагатися контролювати свободу в інтернеті, фільтрувати контент, і звичайно ж, це буде подаватися під соусом турботи про мораль або боротьби з тероризмом, корупцією, наклепом тощо. Чим далі процес усвідомлення влади інтернету буде проникати в голови державних чиновників, тим більше буде таких спроб, і вони будуть посилюватися. Тільки питання в тому, що всі ці спроби можна порівняти з бажанням зупинити схід сонця», - зазначив Ольшанський.

За його словами, технічний прогрес зруйнував цю можливість.

Голова правління Інтернет Асоціації України також відзначив зростання суспільно-політичного впливу інтернету і соцмереж зокрема.

«У цьому сенсі дуже показовою була історія з EX.UA. Вона проілюструвала початок усвідомлення суспільством формули, що всі користувачі інтернету рано чи пізно перетворюються на виборців. І поступово ця формула буде все більше й більше проникати у свідомість можновладців, і змінювати їхнє ставлення до інтернету взагалі і законодавства в області інтернету - зокрема», - підкреслив він.

У той же час Ольшанський вважає, що в середовищі українських політиків в частині ставлення до інтернету поки як і раніше нічого не сталося. «На жаль, наші державні діячі у масі своїй «дрімучі», винятки тут не в рахунок. Тобто в цьому аспекті перелому не сталося. Хоча, як я вже казав, наше суспільство пройшло «точку неповернення», і тепер думка про те, що «всі користувачі рано чи пізно - виборці» почала свій переможний хід в головах у можновладців. І зупинити цей процес вже теж неможливо. Пройде якась кількість років і ця істина стане самоочевидною», - зпаключіл він.

Читайте також:

iForum-2012 відбудеться 17 квітня

Янукович доручив Азарову забезпечити українців інтернетом


Соцопитування: Українці використовують інтернет в основному для розваг

Інтернет у столичному метро з'явиться не раніше 2013 року

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...