Генетики створили м'язистих "собак-суперменів"

14 березня 2016 в 12:37

На думку дослідників, створення собак допоможе в боротьбі з хворобою Паркінсона.

3323
Вчені створили генетично модифікованих біглей
Naked Science

Вчені з Інституту біомедицини в Гуанчжоу створили двох модифікованих собак породи бігль, які мають подвійну м'язову масу. Подібні дослідження викликали обурення у захисників тварин. За словами самих дослідників, створення собак допоможе в боротьбі з хворобою Паркінсона.

Хворобою Паркінсона страждають літні люди. Людина, яка не отримує лікування, повністю втрачає рухливість за сім-вісім років після початку захворювання. На даний момент боротьба із захворюванням стає все більш актуальною, враховуючи зростання кількості людей похилого віку в структурі населення.

Зоозахисники ж вважають, що вчені прагнуть вивести новий вид декоративних собак, який буде коштувати дорожче звичайного.

Читайте також: Вчені проведуть лікування гемофілії за допомогою генної інженерії

Як заявив один з учасників проекту Лай Лянсюе, "ми відключили ген, який зазвичай змушує м'язи припинити зростати на певному етапі розвитку, і тому наші собаки стали набагато сильнішими. Я вважаю, що всі звинувачення на нашу адресу несправедливі. Все, що ми робимо, ми робимо заради блага людства. Мені здається, що нам не варто вести експерименти на людині до того, як будуть вирішені всі етичні питання".

Всього в експерименті взяли участь 60 зародків, але тільки двоє з них пережили "модифікацію" ДНК. В рамках дослідження ученим вдалося суттєво вплинути на механізм формування м'язів у собак.

Раніше повідомлялося про те, що в китайському місті Тяньцзінь планується відкриття найбільшого у світі центру по клонуванню тварин. У центрі будуть клонувати корів, коней і собак. Центр буде включати в себе лабораторії, генний банк, а також експозиційні зали. Офіційно озвучена мета створення центру – розвиток тваринництва в країні.

За матеріалами: Naked Science
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.15
EUR 29.57
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...